28. Oktobra 2023.

Denveru pobjeda, Jokiću dabl-dabl, čudesna partija Luke Dončića, Bogdanović odličan

Košarkaši Denvera zabeležili su novu pobedu u NBA ligi, pošto su kao gosti savladali su Memfis 108:104.

Aktuelnog šampiona najjače lige na svetu predvodio je Nikola Jokić, a srpski centar za 35 minuta igre bio je najbolji sa 22 poena (8/14 šut iz igre), 12 skokova, sedam asistencija, ali i devet izgubljenih lopti.

Bio je ovo drugi trijumfa Nagetsa u novoj sezoni, a Jokiću je nedostajalo tri dodavanja da upiše novi tripl-dabl

Tim Majkla Meloun dobro je otvorio susret protiv Grizlisa, jer su tokom većeg dela prvog poluvremena Nagetsi su imali prednosti, na pred odlazak na dužu pauzui na semaforu je bio 61:56 Jokića i družine.

Sakramento – Golden Stejt 114:122

U nastavku nije bilo velikih uzbuđenja, Nagetsi su u trećem delu došli i do najveće prednosti na meču (89:79), da bi Memfis u finišu poslednje deonice zapretio i poveo 98:87.

Tada je na scenu stupio Jokić, psole dve akcije vrati je prednost svom timu, vezao je pet poena, da bi na kraju Nagetsi upsilai trijum 108:104.

Džamal Marej odlično ga je ispratio sa 22 poena i pet asisstencije, dok su dvocifreni bili još Redži Džekson sa 16 koševa i Eron Gordon sa 10 poena.

U timu Memfisa istakao se Džeren Džekson sa 21 poenon, Markus Smart je dodao jedan manje, a Derik Rouz je stao na 16 poena.

Košarkaši Dalasa porazili su Bruklin 125:120 posle neverovatno uzbudljive završnice i jedne od najboljih partija Luke Dončića od kada igra u NBA.

Dončić je meć završio sa 49 poena, 10 skokova i 7 asistencija.

Pogodio je devet trojki, od toga četiri uzastopne u poslednja tri minuta utakmice.

Neverovatan je igrač Luka, radio je šta je hteo odbrani Bruklina, prelomio meč u neizvesnoj završnici i pogađao neke zaista neverovatne šuteve…

Na vrhuncu spektakularne partije, 25 sekundi pre kraja, stigao je i pogodak utakmice, trojka o tablu kada je delovalo da je napad Mevsa izgubljen. Dončić je insistirao da završi akciju, bio je dobro čuvan ali je uspeo da ispali trojku skoro iz auta, pritisnut od strane direktnog čuvara.

Pogledajte i kako se to završilo.

Bila je to trojka koja je donela Dalasu vođstvo 123:120 – četrvta u nizu za Dončića. Četiri poslednja poena Dalasa na utakmici iz igre bile su upravo trojke neverovatnog Slovenca.

“Radio sam na tom šutu, vežbam da pogađam o tablu”, rekao je u šali posle utakmice Luka,

Sa prethodne tri održao je svoj tim na bliskom odstojanju od rivala u vrlo izjednačenom finišu meča i ključno doprineo da domaćem timu ova utakmica ne isklizne iz ruku.

Gosti su samo delimično imali odgovor na neverovatan “rafal” Slovenca, no nisu izdržali u istom tom ritmu do samog kraja, nije ni bilo moguće parirati ovakvom izdanju Slovenca, pa je pobeda otišla u ruke Teksašana, druga u dve utakmice nove sezone.

Tim Hardavej Džunior bio je drugi strelac ekipe sa 19 poena, dok je Kajri Irving dodao 17.

U poraženom sastavu, sedmorica igrača bila su “dvocifrena” – Tomas je prednjačio sa 30 poena, Dinvidi uz njega sa 23, Bridžis je imao 18.

Košarkaši Atlante poraženi su i u drugom meču nove sezone NBA lige, ovog puta kod kuće od Njujorka 126:120 uz sjajnu partiju Džejlena Bransona kod pobednika.

Bogdan Bogdanović je odigrao dobar meč, počeo je sa klupe, na terenu proveo 26 minuta i za to vreme potvrdio epitet najboljeg trojkaša ekipe.

Srpski reprezentativac postigao je 16 poena, pogodio je četiri trojke iz devet pokušaja.

Bogdan je za dva poena bio bez greške (2/2), a upisao je i tri asistencije.

Bio je četvrti strelac ekipe, iza Hantera koji je meč završio sa 27 poena, te Janga i Mareja koji su dodali po 18.

Međutim, sve njih je zasenio Džejlen Branson, prva “violina” gostiju sa osam pogođenih trojki iz 12 pokušaja – sa takvim napadačkim učinkom Hoksi jednostavno nisu mogli da se nose.

Reprezentativac SAD je na kraju doprineo pobedi sa 31 poenom, a ujedno mu je to bilo i najbolje trojkaško veče karijere.

Ar-Džej Beret ga je napadački pratio u stopu sa 26 poena, kao i Džulijus Rendl koji je utakmicu završio sa 17 poena i 12 skokova.

Raspoloženi trio Niksa pečatirao je prvu pobedu u novoj sezoni.