21. Maja 2023.

Denver na pobjedu do finala!

Nagetsi su pobedom u Los Anđelesu došli na korak do plasmana u veliko finale, pošto sada vode 3-0 u seriji.

Nikola Jokić igrao je veoma skromno tri četvrtine, bilo je to njegovo najlošije izdanje u plej-ofu, ali je u poslednjih dvanaest minuta pokazao zašto je veliki košarkaš.

Kada je bilo najpotrebnije, Jokić se pojavio i sa 15 poena u četvrtoj četvrtini, od ukupno 24, doneo je trijumf Nagetsima. Naravno, nije jedini igrao dobro. Cela ekipa Denvera bila je spremna u poslednjoj deonici i ovo je velika timska pobeda.

Kod Lejkersa su se istakli Dejvis sa 28 poena, Rivs i Lebron sa 23, dok je Hačimura ubacio 13.

Denver je timski odlično otvorio utakmicu, odbrana je bila na nivou, a u napadu je briljirao Džamal Marej. Kanađanin je nastavio tamo gde je stao u četvrtoj četvrtini druge utakmice i Nagetsi su brzo došli do dvocifrene prednosti.

Jokić je bio neprepoznatljivo tih, verovatno zbog toga što je Marej sve pogađao, pa nije želeo da forsira, ali time se loše uveo u utakmicu. Bio je bez poena u prvoj četvrtini, a ni u drugoj nije blistao.

Denver je olako ispustio dvocifrenu prednost, energetski su pali u drugoj deonici i Lejkersi su to iskoristili. Iako je Marej bio sjajan, nije baš mogao sve da pogodi, a kako nije bilo drugih raspoloženih, Džejms i ekipa su došli do egala.

Nagetsi su na poluvremenu imali svega +3, a Marej je ubacio 30 od 58 poena ekipe iz Kolorada.

Ni treć četvrtina nije dobro počela za srpskog košarkaša. Mašio je iz nekih pozicija iz kojih retko greši, a ubrzo je napravio i četvrti faul zbog kojeg je presedeo veći deo četvrtine. Očekivalo se da Denver padne, ali to se nije desilo, čime je pokaza snaga tima.

Igrali su dobro bez Nikole, pogađali su šuteve, odbrana je bila na mestu i uspeli su da zadrže minimalnu prednost pred četvrti period (86:88).

Konačno, Jokić se pojavio na utakmici u završnici, i to na kakav način. Pogađao je uz faul, sa distance, za tri poena… Pogodio je možda i ključnu trojku, na oko tri minuta do kraja.

Lejkersi su prišli na -7 (104:111), očekivala se drama, međutim, Jokić je trojkom ponovo vratio prednost na +10 (104:114). Usledila je dobra odbrana i time je nalet domaćina odbijen.

Na kraju, Nagetsi su upisali rutinsku pobedu i krupnim koracima idu ka finalu.