2. Oktobra 2024.

Debakl Šahtjora u Gelzenkirhenu, drama u Đironi

Fudbaleri Atalante pobijedili su u gostima Šahtjor sa 3:0 u drugom kolu Lige šampiona

Nije bilo previše uzbuđenja u Gelzenkirhenu, pošto je od starta Atalanta pokazala da je za klasu ispred Šahtjora.

Osvajač Lige Evrope je od prvog minuta napadao, dominirao, pa stigao do ubedljivog trijumfa.

Ademola Lukman je asistirao Đimšitiju u 21. minutu za prednost, a potom se Nigerijac upisao u strelce u 44. minutu.

Posle tri minuta igre u drugom delu, ekipa iz Bergama je stigla do trećeg gola, pošto je precizan bio Raul Belanova.

Šahtjor nije uspeo ni na drugom meču u novoj sezoni da postigne gol.

Drugi meč odigran u istom terminu, između Đirone i Fejenorda, bio je prepun drame i uzbuđenja.

Dva neiskorišćena penala, triautogola, od kojih jedan poništen u VAR sobi…

Đirona je povela u 19. minutu preko Davida Lopeza, a četiri minuta kasnije su gosti izjednačili autogolom Erere.

Preokret gostima doneo je Milambo u 33. minutu, a mogli su Holanđani do ubedljivije prednosti da je Ueda iskoristio penal u 36. minutu.

Đirona je zatresla mrežu u 51. minutu, ali je gol poništen u VAR sobi zbog ofsajda.

Potom je Bojan Miovski u 67. minutu propustio priliku da izjednači sa penala, ali je Van de Bek uspeo da zatrese mrežu u 74. minutu.

Pet minuta kasnije, gosti su ponovo poveli, pošto je Ladislav Krejči smestio loptu u svoj gol.

Domaćin je pritiskao do kraja, ali su Holanđani uspeli da sačuvaju gol i dođu do bodova.