5. Oktobra 2023.

Debakl Partizana na startu Evrolige!

Košarkaši Partizana započeli su novu sezonu u Evroligi porazom od Makabija u Tel Avivu rezultatom 96:81.

Crno-beli su pokazali veliki broj nedostataka i, generalno, nespremnosti za ovaj nivo košarke, makar u ovom trenutku.

Odbrana nikako nije bila dobra, posebno na Lorenzu Braunu, za koga se znalo da će preuzeti “ključeve igre u ruke” u odsustvu Vejda Boldvina.

Bivši igrač Crvene zvezde i reprezentativac Španije je zatrpao koš Partizana i bio nerešiva enigma.

Na kraju je meč završio sa 22 poena (sve u prvom poluvremenu) i osam asistencija.

Pored njega, Nibo i Sorkin su imali po 14, a Kolson 12 poena uz sedam skokova.

U ekipi Partizana najbolji je bio Aleksa Avramović sa 23 poena, od čega je 20 ubacio u prvom poluvremenu.

Jedini dvocifreni još su bili Kevin Panter i Pi Džej Doužer sa po 11, odnosno, Džejms Naneli sa 10 poena.

Od starta nije počelo dobro, pošto je Lorenzo Braun ubacio 10 poena za manje od četiri minuta. Sjajni plejmejker je od tog momenta usmerio dalji tok susreta.

Osim što je poenterski predvodio “ponos Izraela”, razigravao je saigrače i razbijao odbranu srpskog tima na sitne komade. To je rezultovalo rastom prednosti, pa je tako već do kraja prve deonice ona bila dvocifrena.

Partizan je na krilima jedinog raspoloženog Alekse Avramovića stigao do 32:27, ali je odmah potom u roku od dva minuta dozvolio seriju 11:1 i Makabi je pobegao na +15.

Željko Obradović je prvi bio veoma nervozan, videli smo i da mu se Avramović u jednom trenutku “suprotstavio” u stavovima, ali je generalno bilo razloga za nezadovoljstvo. Pre svega odbranom.

Igrači Makabija prečesto su bivali potpuno sami na spoljnim pozicijama, a bogami je duvala i promaja u reketu.

Na poluvremenu je Partizan imao 12 poena minusa, a do kraja treće deonice zaostatak je porastao na 16.

Nije postojala nijedna iskra koja bi pokrenula bilo kakvu seriju Beograđana. Makabi je prelako dolazio do poena i nije postojala šansa da se Partizan na bilo koji način vrati.

Šta više, tim se do te mere raspao u samoj završnici, da je i posle tajm-auta Željka Obradovića početnički gubio loptu pri izvođenju, potom dozvoljavao tri ofanzivna skoka u nizu i zatim poene. Konkretno Niba za 81:60.

Tada je postalo jasno svima da je ovaj meč završen mnogo pre poslednjeg zvuka sirene.