11. Augusta 2023.

Davidovič Fokina poslije Zvereva srušio i Ruda

Alehandro Davidovič Fokina, 37. igrač svijeta, plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Torontu.

Španac je vodio veliku borbu sa petim na svetu, Kasperom Rudom, na kraju posle tri sata i 15 minuta igre slavio je sa 7:6 (4), 4:6, 7:6 (4).

Davidovič Fokina je u dobroj formi poslednjih nedelja i to je pokazao i u ovom susretu.

U Torontu je već dobio Džej Džej Vulfa i Aleksandera Zvereva, sada je pobedio i petog na svetu.

Bio je nadomak poraza, Rud je na 5:4 u trećem setu servirao za pobedu, ali se momak iz Malage vratio i pobedio.

Prvi set je dobio u taj-brejku sa 7:4, da bi Rud potom uspeo da se vrati u meč.

Napravio je dva brejka, Španac samo jedan pa je bilo 6:4 za tenisera iz Osla.

O toim setu odluke, Kasper je imao 2:0 i 5:3, na 5:4 je izgubio servis gem i nešto kasnije u taj-brejku Davidovič Fokina je iskoristio ukazanu šansu.

Posle 5:1 jednostavno nije mogao da izgubi.

U četvrtfinalu će mu protivnik biti Amerikanac Mekenzi Mekdonald koji je bez većih problema pobedio povratnika na teren, Miloša Raonića.