8. Septembra 2023.

Danci lako sa San Marinom, Slovenija prejaka za Severne Irce

Fudbaleri Danske ostvarili su i treću pobedu u kvalifikacijama za Euro 2024.

Danci su kao domaćini na Parken stadionu u Kopenhagenu bez većih problema stigli do pobede u H grupi nad San Marinom, 4:0 (3:0).

Jasno je bilo i pre meča da su izabranici selektora Kaspera Hjulmanda veliki favoriti i oni su to rutinski potvrdili na terenu.

Danci su počeli meč u formaciji 4-3-3 sa Jonasom Vindom na mestu špica, dok je pojačanje Mančester junajteda, Rasmus Hojlund do 58. minuta sedeo na klupi.

Sav posao Danska je završila u prvih 45 minuta.

Pjer Emil Hojbjerg je načeo mrežu gostiju u 26. minutu, da bi samo dva minuta kasnije na asistenciju Kristijana Eriksena, mrežu San Marina zatresao i Joakim Mele.

Napadač Volfsburga Jonas Vind je ponovo na asistenciju Eriksena u 40. minutu povisio na 3:0.

Ubedljiva pobeda potvrđena je golom u četvrtom minutu nadoknade, mrežu San Marina zatresao je i Jusuf Poulsen.

Vatromet golova viđen je na susretu u Ljubljani na stadionu Stožice gde su igrali Slovenija i Severna Irska.

Slovenci su slavili sa 4:2 (3:1) i tako ostvarili treću pobedu u grupi H.

Dominirali su dvostruki strelac Andrej Šporar i Benjamim Šeško, koji je osim gola upisao i dve asistencije.

Šporar je doneo prednost Slovencima u trećem minutu, izjednačio je četiri minuta kasnije Ajzak Prajs.

Slovenija je na poluvreme otišla sa dva gola prednosti, jer su Petar Stojanović u 17. i Šeško u 42. minutu zatresli mrežu gostiju.

Iskusni Džoni Evans je u 53. minutu dao nadu Severnoj Irskoj, ali je sve to palo u vodu tri minuta kasnije kada je Šporar postavio konačan rezultat od 4:2.