22. Decembra 2023.

Dabl-dabl Janisa u pobjedi nad Orlandom – poraz Lejkersa bez Lebrona

Košarkaši Milvoki Baksa su savladali Orlando Medžik rezultatom 118:114.

Bila je to šesta pobeda u nizu za Bakse, koji su drugi na Istoku, dok je Orlando pretrpeo četvrti poraz u nizu.

Bakse je do pobede predvodio duo Adetokumbo – Lilard.

Obe ekipe su izjednačeno ušle u meč, ali posle uvodnih 12 minuta, Orlando je uspeo da dođe do +3 (28:31).

Gosti su održavali prednost tokom drugog kvartala, u jednom trenutku su došli do +9 (32:41), ali do kraja prvog poluvremena, Baksi su preuzeli vođstvo – 59:56.

Imali su Baksi i +15 (85:70) tokom trećeg četvrtine, ali ekipa Medžika je uspela da dođe do jednocifrenog zaostatka pred poslednjih 12 minuta (91:82).

Ipak, Orlando nije uspeo da dođe do preokreta, iako je u par momenata prilazio na posed zaostatka.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Janis Adetokumbo sa 37 poena, 10 skokova i šest asistencija, dok je Demijan Lilard dodao 24 poena i osam asistencija. Dvocifreni su bili i Kris Midlton Bruk Lopez sa po 14 poena.

U timu Orlanda, najefikasniji je bio Franc Vagner sa 29 poena, pratio ga je Paulo Bankero sa 23, dok je Moric Vagner ubacio 21 poen. Entoni Kol je ostvario dabl-dabl učinak sa 16 poena i 11 skokova, a na to je dodao šest asistencija.

U narednom meču Baksi gostuju Njujork Niksima, dok Orlando putuje u Indijanu na duel sa Pisersima.

Minesota je slavila protiv Los Anđeles Lejkersa sa 118:111 i tako ostala vodeća na Zapadu sa skorom 21-6, koliko ima i Boston na Istoku.

Timbervulvsi su bolje otvorili meč i održavali prednost sve do treće deonice, kada su Lejkersi konačno uspeli prvo da dođu do izjednačenja (70:70), a onda i do preokreta sa minimalnom prednošću (81:82).

Ipak, do kraja kvartala je Minesota vratila prednost i nije ispuštala do samog kraja meča.

U pobedničkom timu istakao se Entoni Edvards sa 27 poena, dok je Karl Entoni-Tauns dodao 21 pre nego što je zbog povrede napustio teren pet minuta pre kraja utakmice.

Entoni Dejvis je ubacio 31 poen za Lejkerse koji su doživeli četvrti poraz u nizu i sada imaju 15 pobeda i 14 poraza.

Minesota gostuje Sakramentu u narednom meču NBA lige, dok Los Anđeles Lejkersi idu na megdan u Oklahomu.

Dža Morant je upisao 20 poena i osam asistencija u svom prvom meču na domaćem terenu nakon suspenzije od 25 utakmica i pomogao je Memfisu da pobedi Indijanu sa 116:103.

Najefikasniji u redovima Memfisa bio je Dezmond Bejn sa 31 poenom, dok je Džaren Džekson dodao 21 poen.

Na drugoj strani, najbolji je bio Obi Topin sa 22 ubačena poena.

Memfis u narednom meču gostuje srpskom reprezentativcu Bogdanu Bogdanoviću i njegovoj Atlanti, dok Indijana dočekuje Orlando Medžik.