2. Maja 2023.

Ćoriću maraton za madridsko četvrtfinale

Meč je trajao tri sata i 26 minuta, a Ćorić se treći put u karijeri plasirao među osam najboljih na nekom od mastersa na šljaci, posle Madrida 2017. i Monte Karla 2019.

Ispustio je Ćorić brejk prednosti u prvom setu, da bi u taj brejku na set lopti odservirao duplu grešku.

Nije to demoralisalo 26-godišnjaka iz Zagreba, koji momentalno pravi brejk na startu drugog seta, i ovoga puta uspeva da ga sačuva, i to bez dozvoljene brejk lopte rivalu.

U trećem setu je Španac prvi došao do brejka, za 4:3, ali Ćorić uzvraća odmah. Nedugo zatim se ušlo u taj brejk, u kojem smo videli nekoliko izvanrednih poena, i sreću za Ćorića pri rezultatu 5-5. Prvu meč loptu je iskoristio i proslavio trijumf.

Za plasman u polufinale boriće se sa Nemcem Danijelom Altmajerom, 24-godišnjakom koji je trenutno 92. na svetu. Dosad se nisu sastajali.