22. Januara 2023.

Cicipas od sjaja do očaja i nazad – spektakl pripao Grku

Četvrti teniser sveta je u jednom od derbija osmine finala savladao Janika Sinera rezultatom 3:2

Nakon , Cicipas je slavio po setovima 6:4, 6:4, 3:6, 4:6, 6:3 u veoma uzbudljivom susretu sa 15. igračem na ATP listi.

Trebalo je da znamo kakav nas meč očekuje, jer celog možemo da ga svedemo u uvodna dva gema. Cicipas je odmah oduzeo servis Sineru, a Italijan je u narednom gemu imao tri brejk prilike i nije uspeo da ih iskoristi.

Tenis koji je Siner igrao u trenucima kada je imao prilike za brejk ga je koštao o čemu svedoči podatak da je 26 prilika iskoristio samo četiri.

Gledali smo poprilično slična prva dva seta u kojima bi Cicipas prvi “brejknuo” protivnika, ovaj se vratio, ali na kraju je ipak Cicipas bio taj sa jednim oduzetim servisom više.

Stekao se utisak da će Cicipas lako proći u narednu rundu, ali se Siner probudio čemu je doprineo i pad u igri protivnika.

Siner je lako stizao do brejk prilika, ali ih je teško koristio. Ono što je bilo važnije jeste da je čuvao gemove na sopstveni servis, ali to na kraju nije bilo dovoljno.

Cicipas je ponovo podigao nivo u petom setu, ali gotovo da je u njega ušao “Sinerov virus”. Propustio je tri brejk lopte u jednom gemu, a onda opet u narednom umalo da ispusti 0:40. Ipak, koristi poslednju brejk priliku koja je na kraju bila dovoljna za prolaz dalje.

Njegovi naredni rival će biti Jirži Lehečka koji je ranije tokom dana napravio veliko iznenađenje eliminisavši Feliksa Ožea-Alijasima.