20. Januara 2023.

Cicipas bez problema, Ože-Alijasim u četiri seta, čudesan preokret Sinera

Treći nosilac je bez većih problema pobedio 63. tenisera sveta, Holanđanina Talona Grikspora, 6:2, 7:6 (5), 6:3 i tako stigao do 16 najboljih.

Grčki teniser nije ispustio set u ova tri kola, prethodno je pobedio Kventina Halisa i Rinkija Hiđikatu.

Stefanosu je samo 28 minuta bilo potrebno da ekspresno dobije početni set sa 6:2.

Mučio se u drugom, tu je Grikspor pružio najveći otpor.

Imao je Talon na 6:5 set loptu na servis Cicipasa, ali nije je iskoristio.

Cicipas je dobio taj-brejk sa 7:5 i time slomio protivnika.

U trećem setu, Atinjaninu je bio dovoljan brejk u četvrtom gemu da završi posao.

Njega u osmini finala očekuje duel sa Janikom Sinerom koji je posle tri i po sata pobedio Martona Fučoviča, 4:6, 4:6, 6:1, 6:2, 6:0.

Janik Siner je prvi teniser koji se plasirao u osminu finala Australijan Opena.

Mladi Italijan se mnogo namučio, posle tri sata i 36 minuta igre pobedio je Mađara Martona Fučoviča, 4:6, 4:6, 6:1, 6:2, 6:0.

Reklo bi se dva različita izdanja Sinera, ali je konaačno osetio šta znači slaviti na grend slemu posle 0:2.

Fučovič je bolje “povukao”, napravio je dva brejka u prvom setu koji je dobio sa 6:4.

U drugom je vodio sa 3:1, ali je ispustio prednost na 3:3, da bi novi brejk napravio u devetom gemu posle čega je odservirao za novih 6:4.

I onda je potpuno stao, Siner je promašao željeni ritam i protivniku prepustio svega tri gema do kraja meča.

Janik će se u osmini finala sastati sa pobednikom duela između Stefanosa Cicipasa i Talona Grikspora.

Feliks Ože-Alijasim je u osmini finala prvog grend slema sezone.

Kanađanin je posle dva i po sata igre pobedio 29. igrača sveta, Argentinca Fransiska Serundola, 6:1, 3:6, 6:1, 6:4.

Tako se sedmi igrač sveta, inače šesti nosilac, overio vizu za 16 najboljih.

Činilo se da će sve ići glatko, pošto je teniser iz Montreala lako dobio početni set sa 6:1.

Međutim, Serundolo je imao odgovor u drugom seu, koji je uz dva brejka dobio sa 6:3.

Nije to uznemirilo Feliksa, delovao je staloženo u nastavku meča i prepustio rivalu u ptreostala dva seta samo pet gemova.

Feliksa u četvrtom kolu očekuje susret sa pobednikom meča između Kamerona Norija i Jiržija Lehečke.

Japanac Jošihito Nišioka plasirao se u četvrtu rundu Australijan opena.

Posle dva sata i 20 minuta igre, 33. teniser sveta je eliminisao Amerikanca Mekenzija Mekdonalda, 7:6 (6), 6:3, 6:2.

Tako se teniser koji je u drugom kolu izbacio šampiona Rafaela Nadala, takmičenje završio već na narednoj prepreci.

Samo u prvom setu, delovalo je da Mekdonald ima neke šanse.

Bilo je brejk prilika na obe strane, na kraju du stigli do taj-brejka koji je Nišioka dobio sa 8:6.

U drugom setu je uz dva brejka stigao do velikih 4:0, uskoro i do seta, 6:3.

Od 1:1 u trećem setu, Nišioka je vezao četiri gema za 5:1.

Ostataj je bio rutina za Japanca, pa je u osmom gemu iskoristio prvu meč loptu.

Njega u narednom kolu čeka duel protiv pobednika meča Hačanov – Tijafo.

Džesika Pegula se plasirala u osminu finala prvog grend slema sezone.

Amerikanka, treća na svetskoj listi, bez većih problema je izašla na kraj sa 61. igračicom, Ukrajinkom Martom Kostjuk, 6:0, 6:2.

Pegula je pokazala da je u odličnoj formi i da je jedna od favoritkinja turnira, a protivnici nije dala ni gram šanse.

Prvi set je osvojila furioznom igrom, posle svega 31 minuta uz tri brejka, sa maksimalnih 6:0.

Kada je u drugom setu u trećem i petom gemu stigla do brejkova i 4:1, bilo je jasno da će završiti posao.

Napravila je novi brejk za 5:2, a potom spasla dve brejk lopte i iskoristila potom prvu meč loptu.

Pegula će u osmini finala igrati protiv Barbore Krejčikove koja je bila bolja od Anheline Kalinine, 6:2, 6:3.

Najbolja teniserka sveta, Poljakinja Iga Švjontek, sjajno je odigrala meč trećeg kola na Australijan openu.

Ona je posle 55 minuta igre prosto deklasirala Kristinu Buksu iz Španije, 6:0, 6:1.

Stota teniserka na svetu je izbegla “bicikl”, time i rekordnu pobedu jedne igračice na Australijan openu, a kada je dobila taj gem za 5:1 u drugom setu, usledile su ovacije.

Švjontek je pokazala da joj sve polazi ra rukom, pogađala je šta je htela i prosto se poigrala sa teniserkom iz Španije.

Nju u narednom kolu čeka okršaj sa šampionkom Vimbldona, Jelenom Ribakinom, koja je u tri seta pobedila Danijel Kolins, 6:2, 5:7, 6:2.

Među 16 najboljih je i Amerikanka Koko Gof.

Ona je posle 85 minuta igre pobedila sunarodnicu Bernardu Peru, 6:3, 6:2.

Koko će u narednom kolu igrati sa Jelenom Ostapenko koja je prepustila svega tri gema Katerini Baindl iz Ukrajine, 6:3, 6:0.

Australijan open je ostao i bez prošlogodišnje finalistkinje, Amerikanke Danijel Kolins.

Od nje je posle 125 minuta igre bila bolja vimbldonska šampionka, Jelena Ribakina iz Kazahstana, 6:2, 5:7, 6:2.

Bilo je jasno da će u ovom meču biti velike borbe i tako je i bilo.

Bolje je počela Ribakina, koja je uz dva brejka, u prvom i petom gemu posle 31 minut došla do 6:2 i vođstva u meču.

Uzvratila je Kolins, uspela je da napravi brejk u 12. gemu za 7:5 i izjednačenje u meču.

Međutim, opet je stala, Ribakina je lako stigla uz dva brejka do 4:0 i nije bilo povratka nazad.

Zadržala je servis i izborila vizu za 16 najboljih.

Nju u osmini finala očekuje meč sa pobednicom susreta između Ige Švjontek i Kristine Bukse.

Čehinja Barbora Krejčikova plasirala se u osminu finala na Australijan openu.

Ona je posle 85 minuta igre pobedila 39. igračicu sveta, Anhelinu Kalininu, 6:2, 6:3.

Krejčikova, šampionka Rolan Garosa iz 2021. godine, na lepom je putu da ponovi svoj najbolji rezultat u Melburnu, kada je stigla do četvrtfinala.

Ona je furiozno započela meč protiv Ukrtajinke, lagano došla do 5:0 i 40:0, tri set lopte.

Međutim, Kalinina se izvukla, spasla sve tri i napravila brejk, a potom smanjila na 5:2.

Krejčikova nijke dozvolila novi kiks i posle 39 minuta je imala set u džepu, 6:2.

U drugom je spasla brejk loptu u četvrtom gemu, da bi u narednom došla do brejka za 3:2.

Na 4:2 je imala dve nove brejk lopte, nije ih iskoristila.

Ipak, na 5:3 je uspela da iskoristi prvu meč loptu, na servis protivnice.