20. Aprila 2023.

Bruks vs Lebron: Briga me, on je star

Igrač Memfisa je imao verbalni sukob sa Lebronom tokom treće četvrtine drugog meča serije sa Lejkersima (103:93).

Sukobili su se osam minuta pre kraja četvrtine nakon što su Grizlisi tražili tajm-aut, a nakon dva uzastopna koša Džejmsa kojim su Lejkersi smanjili zaostatak na 14 poena.

Bruks, koji je ove sezone stekao reputaciju jednog od elitnih krilnih defanzivaca u ligi i kao neumorni provokator, rekao je da mu je Džejms rekao da je glup jer je dobio četvrti faul i lajao na njega.

“Briga me, on je star. Znate na šta mislim?”, rekao je hladnokrvno Bruks medijima od 38-godišnjem Džejmsu.

Džejms je u drugom meču postigao 28 poena uz 12/23 iz igre, uz 12 skokova.

“Čekao sam to. Očekivao sam to u četvrtoj ili petoj utakmici. Želeo je nešto da mi kaže kada sam dobio četvrti faul. Trebalo je ranije da kaže. Ali ja čačkam mečku. Nikoga ne poštujem dok ne dođe i ubaci mi 40 poena”,
 rekao je Bruks.

Jedini igrač koji je ove sezone postigao 40 poena protiv Grizlisa u meču u kojem je igrao Bruks je Demijen Lilard iz Portlanda.

Bruks je zbog problema sa faulovima igrao samo 23 minuta i postigao 12 poena (5/14), a smatra da je Džejmsovo vređanje rezultat njegove frustracije.

“Rekao sam mu: ‘A sad hoćeš da pričaš?’ Onda smo ušli u konverzaciju, samo sam mu rekao: ‘Ne možeš me dobiti jedan na jedan. Nikad nisi’. Pogledajte snimke. Nikad me nije dobio jedan na jedan do tog trenutka. A kada su ga zamenili, bio je umoran. Ja sam odradio svoj posao
“, zaključio je Bruks.

Posle dva meča u Memfisu serija je izjednačena 1-1. Treća utakmica igra se u Los Anđelesu u noći između subote i nedelje.