11. Septembra 2024.

Brazil pao u Paragvaju, kariokama ugrožen plasman na SP?

Brazil je nastavio sa očajnim partijama u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, koje će 2026. godine biti održano u SAD, Meksiku i Kanadi.

Karioke su poražene na gostovanju Paragvaju u Asunsionu – 1:0. Presudio je rani pogodak 21-godišnjeg Dijega Gomeza iz 20. minuta.

Pokuavali su Brazilci u prilično nervoznom i rastrzanom meču da dođu makar do izjednačenja, ali teško je najuspešnija selekcija na SP stvarala prilike.

Zapretio je najpre Žoao Pedro u 54. minutu, ali je šutirao pored stative, dok je najbolju priliku imao Vinisijus u 73. minutu, ali je prvotimcu Real Madrida golman domaćih Roberto Fernandez sjajno odbranio udarac.

Na kraju, slavio je Paragvaj, koji se vratio u život i trenutno je na sedmoj poziciji, koja će na kraju voditi u dodatne kvalifikacije. Brazilci su za sada iznad crte, ali samo sa bodom više od Paragvaja.

U poslednjem meču ove runde Venecuela i Urugvaj su odigrali nerešeno, mreže su ostale mirne u duelu u Maturinu – 0:0. Obe selekcije su za sada na pozicijama koje vode na SP.

Inače, iz zone Južna Amerika plasman na Mondijal ostvariće šest prvoplasiranih selekcija, dok će sedma u Interkontinentalni baraž. Brazil je prethodno teškom mukom savladao Ekvador na domaćem terenu, a pre toga je vezao tri poraza (Argentina, Kolumbija, Urugvaj).