24. Maja 2023.

Boston je živ: Jokić će morati da sačeka rivala u finalu

Konačno, Boston je prvi put u finalnoj seriji Istoka opravdao renome jednog od najboljih timova u ligi, ali da li je buđenje stiglo kasno?

Kako bilo, piše se pobeda Seltiksa u Floridi 116:99, prva u finalnoj seriji pred novi meč koji se igra za dva dana u Masačusetsu.

Biće to prilika da Boston dodatno zakomplikuje put Majamiju i već viđeno finale u koje se već plasirao Denver posle “čišćenja” Lejkersa.

Boston je ovog puta bio na visini zadatka, za razliku od prethodna tri duela.

Čvrsto, efikasno, autoritativno u oba pravca, predvođeni Džejsonom Tejtumom gosti su u drugom poluvremenu odigrali moguće i najboljih dvadesetak minuta ove serije.

Taj period meča Boston je rešio sa 13 razlike uz samo 43 primljena poena. Presudna je bila serija 18:0 u trećoj četvrtini.

To je ono što je definitivno nedostajalo ekipi Seltiksa u prethodna tri duela sa Majamijem – odbrana!

Tejtum je sa 33 poena doneo napadačku oštrinu, Braun je pratio sa 17, Vajt sa 16, ali je najveći dobitak po goste bila odbrana koja je otupela najjače adute protivnika.

Batler je bio na svom standardnom nivou, doneo je 29 poena Hitu plej-ofa maher međutim to ovog puta nije bilo dovoljno da se stavi tačka na seriju i trasira put u finale.

Ostatak tima je bio problematičan.

Od startera Vinsent i Adebajo su još bili “dvocifreni”, prvi je ubacio 17, drugi 10 poena, dodajmo tu i 16 poena rezerviste Martina, kao i šut za tri 8/32 i jasno je da je noćas mnogo toga “škripalo” u napadu Majamija.

Prva meč lopta nije iskorišćena, ostale su još tri za Spolstrin tim. Tradicija i istorija su uz Majami – nijedan tim u plej-of seriji se nikada nije vratio posle 0:3.

Taj podatak i dalje uliva spokoj za Batlera i družinu.

Za Boston je bitno samo jedno posle 0:3 – preživeo je metlu.

Samo smo pokušali da spasimo sezonu“, rekao je posle meča Tejtum.

Večeras smo igrali brže, učinkovitije. Imali smo kontrolu, dobru tranziciju, videli ste da su ulazila polaganja i slobodna bacanja, skok šutevi su delovali mnogo lakše“, sa velikim olakšanjem pričao je Tejtum posle prve pobede u seriji.