28. Septembra 2023.

“Bomba” Soboslaja, Čelsi konačno dao gol, Arsenal preživio

Fudbaleri Liverpula, Arsenala i Čelsija opravdali su ulogu favorita i plasirali se u osminu finala engleskog Liga kupa.

Dalje su prošli i Everton, Blekburn, Bornmut, Fulam i Vest Hem.

Jirgen Klop rešio je poprilično da promeša karte u duelu sa Lesterom, što su “lisice” iskoristile i povele na “Enfildu” Kesija Mekatera već u trećem minutu.

“Redsi” su odmah krenuli po izjednačenje, a vrlo brzo šanse su propustili Gakpo, u dva navrata, odnosno Douk.

Gakpo je nišanse sprave namestio u 48. minutu, kada je iskoristio dodavanje Gravenerša i pogodio.

Ubrzo je pogodio i prečku, da bi potez utakmice bio viđen u 70. minutu, kada je Dominik Soboslaj “bombom” savladao Stolarčika.

Darvin Nunjes je u finišu imao dobru priliku, nije je iskoristio, ali Diogo Žota u 89. minutu jeste i tako postavio konačnih 3:1.

M. Junajted – Kristal Palas 3:0 (2:0)

Fudbalerima Arsenala nije bilo nimalo lako na gostovanju Brentfordu – 1:0.

Jedini pogodak postigao je Ris Nelson u osmom minutu meča, nakon što je iskoristio poigravanje odbrane domaćih, te asistenciju Nketije.

Brentford je u nastavku imao sijaset prilika da ugrozi gol Ramsdejla, ali su “tobdžije” preživele u tim momentima.

Nakon tri utakmice suše u Premijer ligi, Čelsi je konačno postigao gol, dovoljan da se prođe Brajton (1:0).

Strelac jedinog pogotka bio je Nikolas Džekson u 51. minutu susreta.

Everton je u premijerligaškom derbiju bio bolji od Aston Vile u Birmingemu (2:1).

Za “karamele” su pogađali Garner u 15, odnosno Kalvert-Luin u 50. minutu, da bi samo počasni gol za domaće postigao Kamara u 84. minutu.

Blekburn je bio ubedljiv protiv Kardifa (5:2), Bornmut je eliminisao Stouk (2:0), Fulam je pobedio Norič (2:1), dok je Vest Hem minimalcem srušio Linkoln na gostovanju (1:0).