7. Novembra 2023.

Bogdanovićevih 17 poena, Miciću i Pokuševskom ni sekund, očajno veče Vembanjame, Luki ni koljeno u glavu ne može ništa

Košarkaši Atlante poraženi su na gostovanju Oklahoma Sitiju 126:117.

Atlanta je doživela četvrti poraz, prvi u poslednjih pet mečeva.

Reprezentativac Srbije Bogdan Bogdanović imao je veoma zapažen učinak.

Za 26,5 minuta na parketu, srpski košarkaš je upisao 17 poena uz dva skoka i tri asistencije.

Pri šutu iz igre imao je 7/14 i 3/8 za tri poena. Dežonte Marej je postigao 29, a Trej Jang 22 poena u timu Houksa.

S druge strane, Vasilije Micić Aleksej Pokuševski nisu dobili ni sekund na parketu u ekipi Tandera.

Šaj Gildžis-Aleksander je dominirao u redovima pobedničke ekipe sa 30 poena, osam skokova i šest asistencija, u sedmoj pobedi Oklahome u ovoj sezoni.

Pored Gildžis-Aleksandera, kod Tandera se istakao i Džejlen Vilijams sa 21 poenom, koš manje postigao je Lugenc Dort.

Hjuston je kod kuće bio bolji od Sakramenta, 122:97.

Boban Marjanović
 nije imao mnogo vremena da se pokaže, proveo je na parketu svega šest i po minuta i zabeležio jedan skok uz dve asistencije.

Kod Rokitsa najbolji je bio Džejlin Grin sa 23 poena, Šengun je dodao 17, a Holidej 13, dok je kod Sakramenta najefikasniji bio Elis sa 13 poena.

Loše veče je imao prvi pik na draftu Viktor Vembanjama koji je u katastrofalnom porazu San Antonija od Indijane Pejsersa 152:111.

Francuz je za 21. minut koliko je proveo na terenu upisao 13 poena uz deset skokova i šut iz igre 3:12.

Kod Pejsersa koji su stigli do treće pobede na svom terenu Tajris Halibarton je bio najraspoloženiji sa 23 poena, Badi Hild je dodao 19 poena, dok je isto toliko stiglo i od strane Obija Topina.

Pejsersi su čestili svog trenera Rika Karslija i pomogli mu da dođe do svoje 900. pobede u NBA karijeri.

Trener Indijane je tako na drugom mestu liste pobeda u NBA ligi posle neprikosnovenog Grega Popoviča koji je za sada na brojci od 1 369 trijumfa.

Pejsersi su oborili timski rekord po pitanju broja postignutih poena na jednoj utakmici.

Letargični su bili Sparsi od samog početka meča što je rezultovalo ovaim ubedljivim porazom i posle prvog poluvremena su primili čak 86 poena.

Golden Stejt Voriorsi su u Detroitu slavili sa 120:109 34 poena Stefa Karija.

Kris Pol i Klej Tompson su na ovoj utakmici upisali po 17 poena, mdok je Darijo Šarić dodao 12 poena.

Kod Detroita dabl-dabl je imao Stjuart sa 17 poena i 11 skokova, dok su Kaningem i Hejs utakmicu završili sa po 21. poenom.

Voriorsi su posle ove pobede na učinku od šest pobeda i dva poraza, dok su Pistonsi na dva trjumfa i šest poraza.

Džejson Tejtum je bio najefikasniji u prvom porazu Boston Seltiksa u ovoj sezoni sa 32 poena u od Minesote posle produžetka sa 114:109.

Džejlen Braun je upisao 26 poena, dok je Kristaps Porzingis imao 20 poena.

Entoni Edvards je utakmicu završio sa 38 poena i devet skokova, Džejden Mekdanijels je ubacio 20 poena, a Rudi Gober je imao dabl-dabl sa 14 poena i 12 skokova.

Košarkaši Dalas Maveriksa slavili su protiv Orlando Medžika sa 117:102 uz 29 poena Luke Dončića.

Luka je tokom treće četvrtine doživeo povredu, jer je naleteo na koleno Goge Bitadzea.

Morao je najbolji igrač Dalasa da napusti igru u tom trenutku, ali se vratio na parket u poslednjoj deonici.

Kajri Irving je upisao dabl-dabl sa 21. poenom i deset skokova, Grent Vilijams je imao 13 poena.

Kod Orlanda najbolji je bio Paolo Bankero sa 22 poena, Franc Vagner je imao 12 poena, dok je njegov brat Moric upisao 19 poena.

Serijom 8:0, Orlando je otišao na poluvreme sa vođstvom od 66:53, gde je imao 59 odsto procenat šuta,

Dalas je drugo poluvreme otvorio serijom od osam poena zaredom i uspeo da se vrati u utakmicu, da bi u poslednjoj deonici napravio preokret i slavio na ovom meču.

Los Anđeles Lejkersi su poraženi od Majamija sa 108:107, uz 30 poena Lebrona Džejmsa.

Ostin Rivs je dodao 23 poena uz deset skokova, dok je Dianđelo Rasel utakmicu završio sa 13 poena.

Majami je predvodio Džimi Batler sa 28 poena, tripl-dabl je upisao Bem Adebajo sa 22 poena, 20 skokova i deset asistencija.

Isti broj poena je ubacio i Tajler Hiro. Za Hit na ovom meču nije bilo srpskog košarkaša Nikole Jovića

Milvoki Baksi su u Njujorku poraženi od Bruklin Netsa sa 129:125.

Janis Adetokumpo je ubacio 36 poena uz 12 skokova, dok je Dejmijen Lilard imao 21 poen, Džej Krauder je utakmicu završio sa 15 poena.

Kem Tomas je bio najbolji u pobedi nad Baksima sa 45 poena, dok je Mikel Bridžis upisao 31 poen, a Voker je dodao 19 poena.

Američki centar Džoel Embid ubacio je 48 poena u pobedi Filadelfije protiv Vašington Vizardsa od 146:128.

MVP regularnog dela prošle sezone je bio fenomenalan na terenu gde je bio nepogrešiv sa linije penala, gde od 14 šuteva ubacio isto toliko poena.

Embidu je ovo 40. put da prelazi brojku od više od 40 poena u regularnom delu sezone.

Filadelfija je tako stigla do pete pobede zaredom posle poraza od Minesote u prvoj utakmici u novoj sezoni NBA lige.

Od ostlih košarkaša Filadelfije, Tajriz Meksi je utakmicu završio sa 22 poena i 11 asistencija, dok je Tobajas Heris ubacio 18 poena.

Kajl Kuzma je imao 28 poena, dok je Džordan Pul utakmicu završio sa 23 poena, a Vašington je tako upisao svoj četvrti poraz zaredom.