24. Decembra 2023.

Bogdanović sjajan u porazu Atlante

Košarkaši Memfis Grizlisa su savladali Atlanta Hokse u gostima rezultatom 119:125, u okviru NBA lige.

Grizlisi su tako došli do treće uzastopne pobjede i sada su na skoru 9-19 i nalaze se na 13. poziciji Zapadne konferencije.

Atlanta upisala drugi poraz u nizu i sa 12-17 se nalazi na 11. mjestu Istoka.

Kapiten reprezentacije Srbije, Bogdan Bogdanović je imao solidan učinak na meču, upisao je 16 poena uz četiri skoka i tri asistencije.

Atlanta je bolje otvorila meč i poslije prve četvrtine došla do +7 (32:25). Uspješno je održavala prednost i tokom druge dionice, da bi na poluvremenu imala dvocifrenu prednost (60:50).

Ipak, Memfis se u nastavku vratio i uveo meč u egal, da bi u posljednjem kvartalu, preuzeo vođstvo (106:109) i do kraja meča uspio da dođe do pobjede – 119:125.

Memfis je do pobjede vodio Dezmond Bejn sa 37 poena uz po šest skokova i asistencija, pratio ga je Dža Morent, koji je uspio da ostvari dabl-dabl učinak 30 poena, 11 asistencija i šest skokova, a dvocifren je bio i Džeren Džekson Džunior sa 20 poena.

Od povratka Morenta na teren, Grizlisi ne znaju za poraz, upisali su tri pobjede u nizu.

Kod Atlante, bolji od ostalih je bio Tre Jang sa dabl-dabl učinkom, 30 poena i 13 asistencija uz pet skokova, pratio ga je Dižonte Marej sa 26 poena i po četiri skoka i asistencije, a dvocifreni uz Bogdanovića su bili i Klint Kapela sa 20 poena i 12 skokova, kao i Sadik Bej sa 14 i Onjeka Okongvu sa 10 poena.

Izvor: Glas Srpske