1. Decembra 2023.

Bogdanović odličan – Jang ubacio 45

Košarkaši Atlante pobedili su San Antonio 137:135, što im je deveti trijumf od početka sezone.

Srpski košarkš Bogdan Bogdanović imao je još jedno dobro izdanje, pošto je za 32 minuta igre ubacio 14 poena (5/10 šut iz igre, 2/4 za tri poena), uz tri aistencije, dva skoka i dve ukradene lopte.

Bila je ovo 29. uzastopna utakmica u kojoj je Bogdanović ubacio barem jednu trojku, a 13, u nizu kojima je imao dve i više pogođenih trojki.

Hoksi su na gostovanju do važne pobede došli na krilima Treja Janga, koji je bio praktično nezaustavljiv u poslednjoj četvrtini.

Jang kao Lebron i Ajverson

Fenomenalu partiju krunisao je sa 45 poena (15/29 iz igre) i 14 asistencija, uz to je u finišu meča izborio i faul u napadu koji je rešio pitanje pobednika.

Ovo mu je bila 12 utakmica sa namanje 40 poena i 10 asistencija u karijeri, čime se izjednačio sa Lebronom Džejmsom i Alenom Ajversonom na osmom mestu večne liste.

Jang je ubacio 13 poena u poslednjoj četvrtini pogodivši tri od pet šuteva iz igre i 7/8 penala.

Popovič na učinku koji ga je doveo na klupu Sparsa

Podrška im je bio Dežante Marej, koji je postigao 24 poena.

U redovima Sparsa Džeremi Sohan je ubacio 33 poena, osam skokova i šest asistencija, dok je Devin Vasel dodao 25 poena.

Keldon Džonson imao je učinak od 22 poena i 11 skokova, dok je Viktor Vembanjama zabeležio dab-dabl od 21 poena i 12 skokova.

Sparsi su na 3-15 što im je najgori skor još od decembra 1996. godine, što je tada dovelo do smene Boba Hila koga je zamenio tadašnji generalni menadžer Greg Popovič.