Košarkaši Los Anđeles klipersa nadigrali su u gostima Čikago bulse 122:117 u utakmici regularnog dijela sezone NBA lige.
Klipersi su upisali bitnu pobjedu koja ih održava na šestoj, plej-of poziciji na tabeli Zapadne konferencije.
Ekipe su igrale u serijama tokom čitavog meča, a to je rezultiralo smjenama u vođstvu.
Tim iz Los Anđelesa za nijansu je bolje otvorio duel od rivala. Poslije neizvijesne prve četvrtine, u drugoj su uspjeli da uđu u ritam koji im je donio i 12 poena prednosti u nekoliko navrata.
Poenima DŽonsa i Gidija koji su bili izuzetno raspoloženi u ovom periodu domaća ekipa je uspjela da preokrene i na poluvrijeme ipak ode sa prednošću 60:59.
Uslijedila je ponovo turbulentna četvrtina, a onda su Bogdanović (koji je tek počeo da šutira u drugom poluvremenu) i Harden sa ukupno pet trojki donijeli prednost Klipersima koju je gostujući tim sačuvao do kraja.
Obojica su i u posljednja tri minuta ubacili trojke koje su odlučile pobjednika.
Kapiten reprezentacije Srbije na parketu je proveo 25 minuta, a za to vreme ubacio je 14 poena i podijelio šest asistencija. Iz igre je šutirao pet od sedam.
U ekipi Klipersa Harden je postigao 30 poena, Kofi je ubacio 20, Lenard je doprineo sa 17, a DŽons DŽunior sa 16.
Zubac je ostvario dabl-dabl od 10 poena i isto toliko skokova.
U ekipi Čikaga šestorica igrača meč su završila sa dvocifrenim učinkom, a najviše su se istakli Gidi i Kolins koji su postigli po 21 poen.
NBA mečevi prethodne noći:
Detroit pistons – Boston seltiks 117:97
Indijana pejsers – Toronto raptors 111:91
Njujork niks – Filadelfija seventisiksers 110:105
Vašington vizards – Portland trejlblejzers 121:129
Bruklin nets – Oklahoma Siti tander 121:129
Majami hit – Atlanta hoks 131:109
Čikago buls – Los Anđeles klipers 117:122
Јuta džez – Sakramento kings 101:118
Hjuston rokets – San Antonio spars 118:106
RTRS.