28. Marta 2024.

Bogdan punio kolone, trener ga odmarao samo pet minuta

Košarkaši Atlante savladali su Portland 120:106 uz još jednu dobru partiju Bogdana Bogdanovića.

Srpski reprezentativac utakmicu je završio sa 16 poena, 4 skoka, 5 asiustencija i 3 ukradne lotpe za 37 minuta u igri.

Bogdan je proveo najviše vremena na terenu od svih igrača Hoksa.

Imao jr šutersku slobodu, iz 16 pokušaja iz igre ubacio je sedam puta, od toga dve trojke iz sedam pokušaja.

Pre početka utakmice, na zagrevanju, upisao je i jedan neobičan šut iza koša kao uvertiru vrlo dobroj partiji koju je pružio u odmeravanu snaga dva tima.

Atlantu je napadački predvodio Dižonte Mareja sa 30 poena (13/20 iz igre, 4/8 za tri) i sedam asistencija za 36 minuta u igri.

Sve je iznenadio Gerison Metjus koji je dočekao svojih “pet minuta” i sa pet ttrojki, ukupno 21 poena, došao do rekorda karijere.

Klint Kapela je takođe bio na visini zadatka sa 16 poena.

Atlanti je ovo bio treći uzastopni trijumf, Hoksi su sigurni na desetoj poziciji istočne konferenciji, dok su gosti pretrpeli sedmi uzastopni poraz.

Kod gostiju ponovo je odličan bio nekadašnji košarkaš FMP Železnika i Crvene zvezde Duop Rit koji je Atlanti isporučio 13 poena.

Najefikasniji kod gostiju bio je rezervista Dalano Benton sa 31 poenom (5/11 trojke).