19. Septembra 2024.

Benfiki cijeli plijen u Beogradu; Bajer deklasirao Fejenord

Portugalci su do vodećeg gola došli iz prve prave šanse kada je Mehmed Akturkoglu na asistenciju Vangelisa Pavlidisa utišao “Marakanu”. Gosti su udvostručili prednost 20 minuta kasnije a i ovaj put po golmana Omrija Glazera je bio koban fudbaler iz Turske.

Orkun Kokču je sa ivice šesnaesterca majstorski poslao loptu pored desne stative i zanimljivo ovo je bio tek drugi udarac u okvir gola domaćina.

Zvezda je imala svoje prilike preko Radeta Krunića i Brune Duarta ali ono najvažnije, efektna završnica je izostala.

Benfika je objektivno bila večeras bolji tim jer i kada nije napadala gol rivala znala je kako da umrtvi igru i sačuva prednost do posljednjeg sudijskog zvižduka.

Kako je vrijeme proticalo otupili su napadi domaćina jer je bilo vidljivo da je umor uzeo svoje. Ipak, tračak nade upallio se u 86. minutu kada je Felisio Milson konačno pogodio gol Benfike ali to je ipak ispostavilo se kasnije, bio konačan rezultat.

Zvezda ostaje još pet mečeva da sakupi devet bodova koliko je superkomjuter izačunao da je sasvim dovoljno da se nađete među 24 ekipe koje takmičenje nastavljaju u nokaut fazi.

To nimalo neće biti lako jer “crveno-bijeli” 1. oktobra gostuju kod Intera a potom 22. oktorbra idu na noge Monaku. Povratak na “Marakanu” neće biti ništa lakši jer 6. novembra im u goste stiže moćna Barselona.

U 5. kolu 27. novembra dobra šansa za pun plijen im je gostovanje Štutgarta a 11. decembra opet putuju u Milan kod istoimenog italijanskog giganta.

Još jedna prilika za tri boda, ako se smije i tako reći, im je 21. januar kada posljednji ligaški duel sa PSV-om igraju kod kuće.

U drugom duelu koji je takođe počeo u 18.45 Bajer je u gostima sa 4:0 deklasirao Fejenord.