3. Marta 2023.

Barselona razbila Žalgiris, Monako rutinski do pobjede

Barselona je u Blaugrani još jednom pokazala nadmoć i prosto razbila ekipu Žalgirisa, kao što je i bilo očekivano.

Partizan i Crvenu zvezdu će obradovati ovaj poraz Žalgirisa pošto je litvanski tim direktni konkurent srpskim predstavnicima u borbi za Top 8.

Španci su na poluvreme otišli sa deset poena prednosti, 46:36, a u trećoj četvrtini su definitivno otklonili sve dileme oko pobede.

Pred kraj iste su imali 26 poena prednosti, 74:48, tako da je bilo jasno da će ostvariti trijumf.

Do kraja su samo održavali dvocifrenu razliku i tako stigli do 18. pobede.

U redovima Barselone najefikasniji je bio Nikola Mirotić, koji je susret završio sa 28 poena.

Tomas Satoranski je dodao 12, a Šanli deset poena, dok je u timu Žalgirisa Ignjas Brazdeikis postigao 15, a Laurinas Birutis 12 poena.

Košarkaši Monaka ostvarili su pobedu u 26. kolu Evrolige.

Oni su pred svojim navijačima savladali ekipu Makabija iz Tel Aviva rezultatom 86:67.

Monako je dobro otvorio meč, dobio prvu deonicu sa 13 poena razlike (30:17), ali su postigli samo devet poena u drugoj, pa su na poluvreme otišli sa 39:36.

Makabi je uspevao u trećoj četvrtini i da povede nekoliko puta, ali je na kraju odigrao katastrofalno poslednjih deset minuta.

Monako je taj deo igre dobio sa 20 poena razlike i ostvario pobedu.

Najefikasniji u timu Saše Obradovića bio je Džordan Lojd sa 18 poena, po 12 su postigli Donta Hol i Majk Džejms, a 11 Eli Okobo.

Kod Makabija, Vejd Boldvin je postigao 17, a Bounzi Kolson poen manje.