27. Septembra 2023.

Barselona jedva izbjegla poraz od Rajkovića i Nastasića

Fudbaleri Maljorke i Barselone podelili su bodove u meču 7. kola španske LaLige rezultatom 2:2 (2:1).

U fenomenalnom meču na rajskom ostrvu, Srbi u taboru domaćeg tima Predrag Rajković i Matija Nastasić stali su na korak od velikog iznenađenja, jer su dva puta vodili, ali nisu uspeli da na pleća bace velikog rivala.

Prvi put su u prednosti bili od 8. minuta kada je reprezentativac tzv. Kosova Vedad Murići savladao Mark Andre Ter Štegena.

Izjednačenje je doneo Rafinja, koji je osim gola, na ovom meču napravio ogroman broj grešaka i nije odigrao dobar meč, bez obzira na pogodak.

Novo vođstvo Maljorci doneo je Abdon Prac, upisavši se u listu strelaca duboko u nadoknadi prvog poluvremema.

Barselona je u drugom poluvremenu krenula u totalnu ofanzivu i to joj se isplatilo tek u 75. minutu.

Tada su prelepu akciju izveli Katalonci, a iako se asistencija piše Rafinji, “pola gola” Martina pripada Robertu Levandovskom.

On je svojim preskakanjem lopte izbacio celu odbranu i Predraga Rajkovića ostavio potpuno nemoćnog na gol-crti.

Na kraju je mirisalo na potpuni preokret, ali do njega nije došlo.

Barsa je ostala na prvom mestu sa 17 bodova, dok jedan manje ima Đirona.

Ona se u narednom kolu sastaje sa trećeplasiranim Real Madridom koji je ostao na 15 bodova.