25. Oktobra 2023.

Barselona drhtala protiv Šahtjora – pobjeda na “mišiće”

Fudbaleri Barselone savladali su Šahtjor rezultatom 2:1 (2:0) u prvoj utakmici grupe H Lige šampiona.

Na taj način zadržala je maksimalan učinak i sa devet bodova ulazi u drugu polovinu grupne faze.

Šahtjor je ostao na tri osvojena u Belgiji, ali se ove večeri veoma isprsio favorizovanom rivalu.

Katalonci su slavili trijumf na “Monžuiku” (“Kamp Nou” se renovira”) zahvaljujući igri u prvom poluvremenu.

Tada su domaći postigli oba svoja pogotka, a prvi je pao u 27. minutu i delo je Ferana Toresa.

Gundogan je proigrao Fermina, a on pogodio stativu. Lopta se odbila do Toresa i on je zakucao u mrežu za 1:0.

Podigao je majicu Tores i pokazao natpis: “Ovo je za tebe, bako”.

Naime, njemu je baka preminula nekoliko sati pre meča.

Devet minuta kasnije i Fermin Lopes se upisao u listu strelaca. I to na veoma efektan način.

Ono što mu nije “ušlo” kod gola Toresa, ovog puta jeste, i to silovitim udarcem, od stative.

Činilo se da je to – to. Ali, nije bilo tako. Šahtjor je u nastavku zaigrao rasterećeno i u 62. minutu uspeo da smanji zaostatak.

Sudakov je pobegao kompletnoj odbrani domaćeg tima i doneo Šahtjoru 2:1 i nadu u poslednjih pola sata.

Ona je rasla iz minuta u minut, jer je bilo primetno da Barsa fizički pada, kao i u koncentraciji u odbrani.

Ređale su se šanse i poluprilike za “rudare”, a kao najbolja se izdvaja ona koju je imao Taras Stepanenko u 82. minutu.

Dobio je povratnu loptu sa leve strane i šutirao je, ali nije uspeo da pogodi mrežu Mark Andrea Ter-Štegena.

Do kraja je Barsa strepela, ali je uspela da izdrži i sačuva maksimalan učinak u grupi H Lige šampiona.