31. Jula 2024.

Barselona bolja od Sitija

Fudbaleri Mančester sitija ni treći put ovog leta nisu dobili pripremnu utakmicu.

Posle poraza od Seltika (4:3) i Milana (3:2), sa Barselonom su odigrali nerešeno, 2:2 (1:2), ali su izgubili u penal seriji sa 4:1.

Po Viktor je doneo prednost Barseloni u 24. minutu, da bi Siti izjednačio 15 minuta kasnije preko Nika O'Rajlija.

Pred sam odmor, u drugom minutu nadoknade Pablo Tore je savladao Edersona i na poluvreme se otišlo prednošću Barselone.

Ipak, šampion Engleske je uspeo da stigne do izjednačenja u 60. minutu, a strelac je bio Džek Griliš.

U penal seriji, jedini gol za Siti postigao je Ahmed Fatah, neuspešni su bili Kalvin Filips i Džejkob Rajt, dok su igrači Barselone iskoristili sva četiri penala preko Roberta Levandovskog, Noe Darviča, Alehandra Baldea i Tonija Fernandesa.

Bila je to prilika da menadžeri Pep Gvardiola i Hansi Flik isprobaju određene taktičke varijante, ali daju i priliku igračima iz drugog plana.

Mančester siti američkju turneju nastavlja 3. avgusta susretom sa Čelsijem u Kolumbusu, dok Barselona igra sa Realom 4. avgusta i potom tri dana kasnije sa ekipom Milana.