21. Marta 2024.

Barsa umalo nadoknadila -25 u Istanbulu, Milanezi deklasirali Monako

Košarkaši Fenerbahčea savladali su Barselonu rezultatom 88:74 u derbiju 30. kola Evrolige.

Barselona kao da nije postojala na parketu dvorane u Istanbulu u prvom poluvremenu i to je dovelo do prednosti Fenera od čak 25 poena.

Ipak, gosti iz Španije se nisu predavali i na nepunih devet minuta do kraja su stigli do rezultata 62:59.

Ipak, tada “ručnu povlači” Skoti Vilbekin, sa pet vezanih poena i ubrzo je Fenerbahče ponovo pobegao na dvocifrenu razliku.

Upravo Vilbekin je bio najefikasniji sa 18 poena, koliko je na drugoj strani imao i Dani Brizuela.

Marko Gudurić je bio odličan sa 13 poena i po četiri skoka i asistencije, a isto toliko poena ubacio je i Nik Kalates.

Međutim, grčki plejmejker je obeležio ovaj meč tako što je stigao do 437 ukradenih lopti u evroligaškoj karijeri, po ćemu je postao najbolji u istoriji ovog takmičenja.

Fener sada ima 19 pobeda i 11 poraza, dok je Barselona i dalje druga na tabeli sa skorom 20-10.

Na skoru 19-11 je i Monako, koji je kod kuće doživeo težak porad od Olimpije iz Milana rezultatom 98:80.

“Manekeni” su stigli do ubedljivog trijumfa sjajnom odbranom u “kneževini” i izvanrednom partijom Nikole Mirotića, koji je meč završio sa 21 poenom i pet asistencija.

U ekipi Monaka je bio najbolji Dialo sa 17 poena, ali nije mogao da zaustavi Milaneze koji su sada na 13-17 i uključili su se u plej-in trku sa Partizanom.