28. Septembra 2023.

Barsa, Real, Atletiko – svi gledaju u leđa Đironi

Fudbaleri Reala pobedili su Las Palmas 2:0 u 7. kolu La Lige, što je bilo dovoljno da Anćelotijev tim ostane na drugom mestu, jer je prvo sačuvala Đirona.

Katalonski tim je zabeležio i šestu pobedu ove sezone, u gostima kod Viljareala 2:1, i dalje je bez poraza, i to pred sudar sa Realom u narednom kolu.

Đirona posle sedam utakmica ima učinak 6-1-0.

Koliko je ekipa trenera Mičela dobra i kvalitetna, i da rezultati koje postiže nisu nikako slučajni, svedoči i činjenica da se u sredu uveče izdigla posle rezultatskog minusa i slavila na nimalo lakom gostovanju Viljarealu.

Domaći tim je preko Pareha, koji je pogodio iz penala, poveo u 49. minutu, a brzo, ni 15 minuta kasnije, rezultat je bio u korist Katalonaca.

Najpre je Ukrajinac Dovbik poravnao, da bi Garsija nedugo potom preokrenuo i postavio konačan rezultat, te održao svoj tim na prvom mestu La Lige – ispred najvećih klubova Španije.

U isto vreme, u Madridu, Real je iskoristio savršenu priliku da se vrati na pobednički kolosek nakon ne baš sjajne predstave protiv Atletika i poraza u gradskom derbiju od 3:1.

Tim sa Kanarskih ostrva bio je lagan izazov za “Kraljevski klub”.

Podatak da je Real imao 18 udaraca ka golu rivala samo u prvom poluvremenu, a golman gostiju sedam odbrana u tom periodu, dovoljno govori o odnosu snaga na večerašnjoj utakmici.

Zanimljivo, Real je poveo baš iz tog 18. udarca u gol rivala – strelac je bio Brahim Diaz.

Nastavak meča bio je stvar rutine po Real.

Tražili su Anćelotijevi igrači i drugi gol kako bi definitivno stavili tačku, i on je došao posle uigrane kombinacije Rodriga i Hoselua i pogotka potonjeg.

Do kraja, Las Palmas je preuzeo inicijativu, međutim apsolutno ništa osim dužeg “držanja” lopte u nogama od rivala, gosti nisu uspeli da urade.

Ostrvljani ostaju na pet bodova iz sedam utakmica.