5. Oktobra 2023.

Barsa preživjela “Dragao” – Lacio u 95’ do pobjede u Škotskoj!

Fudbaleri Lacija i Barselone slavili su trijumfe u gostima u drugom kolu Lige šampiona.

Barselona je osvojila “Dragao” i to minimalnim rezultatom 1:0 (1:0), a jedini gol na meču dao je Feran Tores u nadoknadi prvog poluvremena.

Interesantno, on je desetak minuta pre toga ušao u igru umesto povređenog Roberta Levandovskog i doneo trijumf Kataloncima.

Porto je u celom drugom poluvremenu bio bolji tim, poništen mu je penal, potom i gol “makazicama” Mehdija Taremija, ali nije mogao makar do boda.

U toj grupi H Barsa sada ima maksimalnih šest bodova, Šahtjor i Porto su na tri, dok je Antverpen bez bodova.

U grupi E, Lacio se pretplatio za golove duboko u nadoknadi, a ove večeri uspeo da dođe do trijumfa u 96. minutu u Glazgovu protiv Seltika – 2:1 (1:1).

Škotski tim je poveo u 12. minutu golom Furuhašija, ali je izjednačenje doneo Matijas Vesino u 29.

Dugo je taj rezultat bio na snazi, Seltik je napadao u drugom delu, ali nije umeo do gola. Zapravo, jedan mu je poništen zbog ofsajda.

I onda u 95. minutu Lacio dolazi do pobede, a junak je bio Španac Pedro Rodriges.

On je glavom smestio centaršut Genduzija u mrežu i doneo ogromnu radost “nebesko-plavima”: