18. Januara 2023.

Baksi se ne šale, Holidej sa 37 poena srušio Reptorse, kraj crne serije Teksašana

Posle Indijane, bili su pred svojim navijačima bolji i od Reptorsa, koji su posle pobede nad Njujorkom posle produžetaka, ipak posustali.

Baksi su u svojim redovima imali čak šestoricu igrača sa dvocifrenim učinkom, a prednjačio je ponovo Džejru Holidej.

On je za nešto više od 35 minuta u igri postigao 37 poena uz šest skokova i sedam asistencija.

Grejson Alen je dodao 25, Bruk Lopez je upisao 19, a Džo Ingls 15, dok je Bobi Portis postigao 12.

Torontu nije bio dovoljan ni odlični Fred van Vlit koji je postigao 39 poena uz devet skokova i sedam asistencija.

Paskal Sijakam je dodao 23, a Geri Trent junior 28 poena.

Na poluvremenu je bilo skoro izjednačeno, 67:64, da bi meč bio rešen posle bolje treće četvrtine Milvokija.

U poslednju deonicu ušli su sa deset poena prednosti i sačuvali pobedu.

Košarkaši San Antonija prekinuli su seriju mečeva bez pobede.

Oni su pred svojim navijačima pobedili Bruklin sa 106:98.

Tako su posle pet uzastopnih neuspeha konačno upisali trijumf, dok je Netsima ovo bio treći uzastopni poraz.

San Antonio je bolje otvorio meč, posle 12 minuta imao je 12 poena prednosti, 27:15.

Netsi su ubrzo odgovorili istom merom, odigrali odlično drugu deonicu, pa se na odmor otišlo s nerešenim rezultatom 51:51.

Već to je obećavalo uzbudljivu završnicu.

Sparsi su ponovo bili bolji u trećij četvrtini i to je na kraju presudilo.

U pobedničkom timu dominirao je Keldon Džonson koji je imao dabl-dabl učinak od 36 poena, 11 skokova i jedne asistencije.

Kod Netsa, najefikasniji je bio Ti Džej Voren sa 19 poena, Set Kari je dodao 16, a Nik Klakston i Kam Tomas po 15.

Košarkaši Filadelfije slavili su kao gosti protiv LA Klipersa, 120:110.

Bila je to treća uzastopna pobeda Siksersa, koji su prethodno slavili protiv Jute i LA Lejkersa.

Siksersi su bolje otvorili duel, dobili prvu četvrtinu sa 34:27, da bi na odmor otišli sa prednošću od 63:52.

Klipersi su uspeli u trećoj četvrtini da se približe, pa se u poslednju deonicu ušlo sa svega poenom prednosti za Filadelfiju.

Gosti su imali više nereva u tom delu i na kraju slavili sa deset poena razlike.

U pobedničkoj ekipi blistao je Džoel Embid koji je postigao 41 poen uz devet skokova i tri asistencije.

Tajris Maksi je dodao 22, a Tobijas Heris 20.

Kod Klipersa, najbolji je bio Kavai Lenard sa 27 poena, Norman Pauel je dodao 16, Pol Džordž 13, a Ivica Zubac i Terens Man su postigli po 12.