24. Oktobra 2023.

Bajern rutinski slavio protiv Galatasaraja

Utakmica A grupe na Rams stadionu u Istanbulu završena je rezultatom 1:3 (1:1).

Bajern je poveo u osmom minutu golom Kingslija Komana nakon dodavanja Liroja Sanea sa leve strane.

Od tog trenutka turski šampion je zaigrao mnogo bolje, ređale su se šanse i polušanse, ali Ikardi i posebno Turkoglu nikako nisu uspevali da zatresu mrežu Svena Ulrajha.

A onda u 28. minutu Ikardi se našao između Kima i Kimiha, ovaj drugi ga nesmotreno ruši, a italijanski arbitar Davide Masa pokazuje na penal što je nakon VAR provere i potvrđeno. Upravo je Ikardi uzeo da izvede najstrožu kaznu i to je učinio spektakularno „panenkom“ – 1:1.

Mogla je Galata do kraja prvog poluvremena do potpunog preokreta, ali Turkoglu i Ikardi su nastavili da troše šanse.

Ništa manje uzbuđenja nije bilo ni u drugih 45 minuta.

Nastavili su domaći fudbaleri sa napadima, u jednom trenutku potpuno su pritisli favorita. Ikardiju su se pridružili Mertens i Toreira, međutim nikako nisu uspevali da postignu drugi gol.

I kako to obično biva, usledila je kazna. Prvo je Sane imao odličnu šansu, ali je Muslera uspeo da odbrani njegov udarac. A onda je u 73. minutu mladi Musijala proigrao Harija Kejna, Englez je probao petom, lopta se odbila od Bija i vratila Kejnu koji je lako prosledio u mrežu – 1:3.

Šest minuta kasnije Kejn i Musijala su promenili uloge, sad je Englez bio asistent, a mladi Nemac egzekutor – 1:3.

Na kraju ko nije gledao utakmicu na osnovu rezultata pomisli bi da su Bavarci lako došli do pobede, što apsolutno nije bilo tako, ali slaba je to uteha za fudbalere turskog tima.

Bajern je prvi na tabeli A grupe sa maksimalnih devat bodova, Galatasaraj je drugi sa četiri.

U istoj grupi od 21 čas igraju Mančester Junajted i Kopenhagen.