17. Augusta 2024.

Bajern rutinski otvorio sezonu

Fudbaleri Bajern Minhena rutinskom pobjedom protiv drugoligaša Ulma od 4:0 otvorili su novu sezonu.

Pre početka Bundeslige, počeo je nemački kup, a Bavarci su tu za protivnika imali ekipu iz ranga slabijeg od svog.

Ovo je ujedno bila i prva zvanična pobeda na klupi za Vensana Kompanija, koji je na meč protiv Ulma izveo donekle kombinovani sastav.

Pitanje pobednika je manje-više bilo rešeno već posle 15 minuta, pošto je Tomas Miler za to vreme dvaput matirao golmana rivala – prvo na asistenciju Kimiha, pa Gnabrija.

Utakmicu je obeležio i spektakl na tribinama koji su priredili Bajernovi ultrasi, koji su u velikom broju doputovali na ovo gostovanje.

Nije Bajern previše dominirao do kraja utakmice, ali se Ulm nije ništa ni pitao.

Tačku na i stavio je Koman u 79. minutu, a konačan rezultat postavio je Hari Kejn u 93. na asistenciju strelca prva dva gola.

Bavarci sada imaju još jednu prijateljsku utakmicu, 20. avgusta protiv Grashopersa, a onda prvenstvo otvaraju u Volfsburgu pet dana kasnije.