3. Oktobra 2023.

Bajern okrenuo, Galatasaraj gurnuo Junajted u ambis

Fudbaleri Bajerna slavili su kao gosti u Kopenhagenu sa 2:1 (0:0), dok je Mančester junajted izgubio kod kuće od Galatasaraja, 2:3 (1:1).

Bio je to rasplet mečeva drugog kola u A grupi Lige šampiona.

Još jednom se pokazalo da i klubovi koji su naizgled slabiji na papiru imaju posebnu inspiraciju kada igraju u Ligi šampiona.

Kopenhanen nije uspeo da izvuče nešto više, ali jeste Galatasaraj i tako je stigao do prve pobede ove sezone u elitnom takmičenju.

Dva puta je Junajted vodio golovima Rasmusa Hojlunda i dva puta su igrači ekipe iz Istanbula uspevali da stignu prednost, na kraju i da je prestignu u samom finišu.

I ne samo to, imali su od 75. minuta igrača više kada je posle kardinalne greške golmana Onane, Kazemiro zaradio isključenje skrivivši penal.

U tom 78. minutu Mauro Ikardi je preuzeo odgovornost da izvede penal, ali je loptu poslao kraj desne stative na oduševljenje navijača domaćina.

Ipak, tri minuta kasnije, ispravio je ono što je propustio, postigavši pobedonosni gol za tursku ekipu.

Još jednom se pokazalo da je Junajted ranjiv, da ima dosta rupa u svim linijama, a ni koncentracija u završnici ponovo nije bila zavidna.

Poveli su Englezi u 17. minutu golom Rasmusa Hojlunda glavom, na centaršut Rašforda.

Ipak, šest minuta kasnije gosti su izjednačili.

Zaha je dobio duel sa Daloom i poslao loptu u mrežu Onane za 1:1.

U nastavku, u 67. minutu posle odlične kontre, Hojlund je sve sam uradio, pretrčaao polaa terena i zatresao mrežu Galatasaraja za 2:1.

Ali ni to nije bilo dovoljno ekipi Erika ten Haga.

Samo četiri minuta kasnije Akturkoglu je uspeo da pogodi za 2:2.

Potpuno su se pogubili domaćini koji su dozvolili sebi da i šest put u devet mečeva u svim takmičenjima ove sezone susret završe pognute glave.

I u Kopenhagenu je moglo biti drugačije jer je domaćin prvi stigao do gola.

Na ovom susretu nije bilo previše prilika, a Danci su uspeli da jednu koja im se ukazala u drugom poluvremenu pretvore u pogodak.

Bilo je to u 56. minutu kada je na odbitak sjajno reagovao Lukas Lerager i poslao loptu u mrežu Svena Ulriha.

Ipak, Bajern je uspeo da izjednači u 68. minutu.

Sve je uradio Džerom Musijala koji je preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora poslao loptu u donji desni ugao.

Uporni su bili gosti koji su u 83. minutu preko Matijasa Tela stigli do pobede.

On je posle dodavanja od strane Tomasa Milera zatresao mrežu Kopenhagena za 1:2.

VAR je sve gledao, nije bilo prekršaja tokom akcije, pa je gol priznat.

U D grupi Inter je dočekao ekipu Benfike i na kraju slavio pobedu od 1:0.

Momenat odluke viđen je u 62. minutu kada je Markus Tiram uspeo da savlada golmana Benfike.

VAR je proveravao da li je bilo ofsajda tokom akcije, na ktaju je sve bilo čisto i Inter je tako stigao do bodova.