25. Septembra 2023.

Atletiko srušio blijedi Real: Morata i Grizman pečatirali trijumf za pamćenje

Fudbaleri Atletiko Madrida porazili su Real 3:1 u derbiju 6. kola La Lige na stadionu “Vanda Metropolitano”.

Dvostruki strelac za domaći tim bio Realov bivši đak Morata, dok je jedan gol dao Grizman.

Bial je ovo prva pobeda Atletika nad gradskim rivalom još od sezone 2015/2016, ali kakva, samo to će se pamtiti i prepričavati još neko vreme.

Fudbaleri Čola Simeonea odigrali su najbolju partiju sezone, a Real najslabiju, mada svako ko je ispratio svaki meč “Kraljevskog kluba” ove sezone video je mnogo anomalija, video je Real koji nije “pravi Real” i da je prvi poraz, čim se namere na ravne sebi, samo pitanje vremena.

Naišao je baš tamo gde su možda najmanje želeli navijači Reala, ali i ako je trebalo buđenje Anćelotiju i njegovima, onda je možda idealno što se desio ovakav šamar.

Nija bilo Vinisijusa u nedelju uveče na terenu gradskog rivala, nije bez njega bilo ni bolje prodornosti, ali utisak je i da je Brazilac bio u akciji, teško da bi i on pronašao ključ za Atletikovu MMA odbranu.

Na drugoj strani zablistali su gol-majstori Morata i Grizman – kakva dva znalca, koji su Kepu matirali glavom. I bukvalno i figurativno rečeno.

Prvi put to je učinio Morata već u 4. minutu i tako postao drugi najbrži strelac u istoriji madridskog derbija.

Atletiko je nastavio da pritiska linije Reala, Brazilac Lino je oduševio sve svojom paritjom po levom krilu, Saul je držao konce, a kao “zapete puške” u svakom trenutku čekali su Grizman i Morata.

Red je “došao” na Francuza da se proslavi.

Savršen centaršut mu je stigao od Saula u 18. minutu, za Francuza je to bila zicer pozicija. Usledio je savršeno odmeren udarac glavom, koji je obesmislio Kepinu reakciju.

Atletiko je imao sve što je hteo, vođstvo 2:0 i pre pola sata igre, grogiranog rivala, delirijum navijača…

Real je tek od drugog primljenog gola, pa do poluvremena igrao najbolje što je mogao večeras i gotovo izjednačio rezultat.

Krosova majstorija koja se da videti verovatno još samo na futsal terenima, vratila je u život goste, zapravo, dva minuta ranije to je učinio Kepa refleksnom intervencijom na crti na pokušaj Saula.

Tada su svi već videli loptu u golu, treću u mreži Reala. Tu je mogao već biti kraj za goste.

Živnuo je od tog momenta Anćelotijev tim, premestio svoje snage u polje Ateltika i pred kraj poluvremena još jednom pogodio tamo gde treba. Međutim, mali ofsajd Ridigera “poništio” je gol Kamavinge.

“Jorgandžije” su preživele ovaj nalet..

I potom, u prvom minutu nastavka – opet Morata, opet glavom, opet uragan navijačkog slavlja. Grizman je prethodno majstorski dao “for” Saulu, a ovaj pogodio Moratu “u trepavicu”.

Zanimljiv je i podatak uprkos inferiornosti Reala – gosti su imali 18 udaraca na gol ali samo četiri u okvir gola Oblaka.

Atletiko je mogao i do 4:1, ali prečka se isprečila kada je Ermoso trznuo glavom na centaršut iz kornera.

Real je sve vreme navaljivao, ali uzalud, jer nema ko da gurne loptu u mrežu. Nema “špica”, nema gol igrača, nema više Ronalda, nema Benzeme, a nema im ni zamene…