18. Septembra 2023.

Arteta: Žalim što nisam promijenio golmana

Menadžer fudbalskog kluba Arsenal Mikel Arteta izjavio je da bi u budućnosti tokom meča mogao da zameni golmana sa željom do promeni ritam utakmice.

Arsenal je juče u gostima pobedio Everton u petom kolu Premijer lige rezultatom 1:0. Na ovom meču na golu londonskog kluba debitovao je Dejvid Raja, koji je nedavno stigao u Arsenal iz Brentforda na pozajmicu do kraja sezone.

Postoje stvari zbog kojih žalim. Bilo je to dva puta. Jednom posle 60. minuta, a drugi put posle 85. minuta na dve utakmice. Mogao sam da promenim golmana, nisam to uradio, nisam imao hrabrosti za to. Na oba meča smo odigrali nerešeno, bio sam dosta nesrećan“, izjavio je Arteta.

On je najavio promene na narednim utakmicama.

Neko će da promeni golmana tokom utakmice, to će da bude čudno. Svi će da se pitaju zašto, ali smem da kažem: Zašto da ne? Ako se nešto dogadja na terenu, a želite da promenite tok utakmice, onda to i uradite. Imam osećaj da moram da angažujem sve u timu, koji mogu da igraju, bez obzira na konkurenciju. To je moja poruka“, istakao je Arteta.

Britanski mediji su pitali Artetu zašto je Eron Remzdejl sklonjen sa gola.

Čudno mi je da me pitate za golman, a ne zašto nisu igrali Fabio Viera i Gabrijel Žezus. Nisam dobio pitanje za Žezusa, koji je osvojio više trofeja čak i od mene. Želim da Remzdejl isto reaguje kao Žezus, Kai Haverc ili Takehiro Tomijasu. Igramo sa 11 fudbalera, a ne sa 10 plus jedan“, zaključio je Arteta.