15. Jula 2024.

Argentina ponovo šampion Kopa Amerike!

Fudbaleri Argentine postali su šampioni Kopa Amerike, pošto su u finalu pobedili Kolumbiju 1:0 posle produžetaka.

Heroj “gaučosa” bio je Lauaro Martines, koji je u 112. minutu postigao šampionski gol.

Argentinici su tako odbranili titulu i osvojili treći trofej u nizu, nakon što su šampioni sveta postali 2022. godine.

Postali su tek druga reprezentacija u istoriji koja je vezala tri uzastopna trofeja na velikim takmičenjima i pridružila se Španiji, koja isto to učinila od 2008. do 2012. godine.

Finale je obeležilo kašnjenje od 82 minuta, zbog velikih gužvi koje su se stvorile oko stadiona u Majamiju

Stampedo navijača  Kolumbije na nekim od kapija stadiona Hard Rok doveo je do sukoba sa policijom, a potom i do odlaganja meča, koji je na kraju počeo u nešto iza 3:20 po našem vremenu.

Kako prenose mediji, više od 30.000 navijača ostalo je ispred stadiona bez karata i ogroman broj njih pokušavao je da uđe na tribine čiji je kapacitet 65.000 gledalaca.

Osim toga, borbu za trofej je obeležila i povreda Lionela Mesija, koji je u 65. minutu morao da napusti teren u suzama.

Na kraju, te suze su postale radosnice, jer je Argentina izdržala regularni deo i na kraju u produžetku uspela da odbrani trofej.

U pauzi između dva poluvremena svoj šou imala je i Šakira.

Start drugog poluvremena donio je dosta uzbuđenja prvo je Argentina zaprijetila preko Mekalistera i Di Marije kada su Kolumbijci uspjeli da otklone veliku opasnost pred golom Kamila Vargasa.

Samo minut kasnije Santiago Arias je na drugoj strani pokušaj volej udarcem sa ivice šesnaesterca ali je njegov šut završio pored stative.

Argentina je bila bolji rival u tim trenucima a nakon centaršuta Di Marije i udarac Mekalistera glavom na putu ka golu zaustavio je Huesta rukom u šesnaestercu.

I pored očiglednog igranja rukom defanzivca Kolumbije igra je nastavljena.

Šok za Argentince i Lionela Mesija uslijedio je u 64. minutu kada je fudbaler Inter Majamija morao ranije da napusti igru zbog povrede zgloba.

Umjesto njega u igru je ušao Nikolas Gonzales, a najveća zvijezda reprezentacije Argentine nije mogla da sakrije suze do kraja meča.

NIkolas Gonzales uspio je da postigne pogodak 10 minuta kasnije ali je on poništen zbog ofsajda.

Argetnina je bila bolji rival ali golova nije bilo pa je utakmica otišla u produžetke.

Najbolju priliku poslije pet minuta igre u prvom produžetku propustio je Nikolas Gonzales kada je njegov pokušaj sa manje od 10 metara zaustavio večeras odlični golman Kamilo Vargas.

Kamera na klupi u nekoliko minuta kasnije prikzala je Lionela Mesija kako provjerava povrijeđeni zglob koji ne izgleda dobro.

Izgledalo je kao da utakmica ide ka izvođenju jedanaesteraca da bi u 112. minutu vidjeli fantastičnu akciju “gaučosa”.

Paredes je prekinuo kontru Kolumbijaca fantastičnim klizećim startom, a poslije asistencije Lo Selsa, zlatni džoker Argetnine Lauatro Martines trese mrežu i donosi 16. trofej Kopa Amerike njegovoj državi.

Gol je proslavio otrčavši u zagrljaju najboljem fudbaleru svih vremena Lionelu Mesiju.

Bio je ovo njegov peti pogodak u Americi kojim je stigao do titule najboljeg strijelca šampionata.

Uz ovacije je u 116. minutu i Di Marija napustio teren koji će se trofejom šampiona Amerike oprostio od dresa sa nacionalnim grbom.