29. Februara 2024.

“Arena” progutala Efes, Partizan “stotkom” izlazi iz krize

Košarkaši Partizana savladali su Anadolu Efes u meču 27. kola Evrolige rezultatom 100:90.

Partizan je imao prelepo veče u Beogradu. Za to su zslužni igrači crno belih zbog pobede na terenu, ali i navijači zbog pobede na tribinama.

Nakon teškog perioda i nbrojnih poraza, nakon čega je progovorio i Željko Obradović i, na trenutak možda posumnjao u sebe i ovaj tim, krcata “Arena” je dočekala crno-bele i pružila neverovatnu podršku u meču sa Efesom.

Meč sa turskom ekipom je okarakterisan kao onaj koji može promeniti tok sezone, kao jedan od onih najznačajnijih u delikatnom trenutku.

Navijači su ovacijama i aplauzima dočekali Željka Obradovića i dugo su skandirali njegovo ime.

Prvo poluvreme proteklo je u čestim promenama u vođstvu, a najveće je imao Partizan – plus šest (39:33), ali sa na odmor otišlo sa 43:40 za crno-bele.

Sredinom treće deonice Partizan je imao plus 11 (55:44), ali usledila serija gostiju 7:0, čime su se potpuno vratili u meč i uneli dramu u završnicu.

Šest minuta pre kraja, Efes je poveo 73:72, ali je Partizan prelomio na krilima Alekse Avramovića, pa došao do prednosti 83:76.

U poslednja dva minuta se ušlo rezultatom 92:82 i tad je bilo jasno da će domaćin slaviti i ostati u trci za plasman u plej-in.

Aleksa Avramović je bio potpuno neverovatan – postigao je 30 poena, uz tri asistencije i dve ukradene lopte.

Ledej ga je pratio sa 21 poenom, Panter ubacio 16 poena, a Danilo Anđušić jedan manje.

U poraženoj ekipi najefikasniji je bio Vil Klajburn sa 17 poena.

Partizan je došao do 13. pobede u Evroligi (14 poraza), dok Efes ima skor 11/16.