iPhone za 20. godišnjicu zadržaće staklo sa prednje i zadnje strane i zakrivljene ivice, ali će Apple između panela ipak zadržati metalnu konstrukciju
Jubilarni iPhone za 20. godišnjicu trebalo bi da donese jednu od najvećih dizajnerskih promena u istoriji Apple telefona, ali ideja o uređaju napravljenom gotovo u potpunosti od stakla izgleda neće stići do serijske proizvodnje. Nakon izveštaja da je Apple zbog problema sa proizvodnjom potpuno odustao od takvog koncepta, Bloomberg sada navodi da kompanija i dalje razvija model kod kojeg će staklo biti dominantan element dizajna, ali će metalna konstrukcija ipak ostati.
Ranije informacije ukazivale su na veoma ambiciozan izgled telefona koji bi trebalo da obeleži 20 godina od predstavljanja prvog iPhone modela. Prednja strana navodno neće imati vidljive otvore u ekranu, dok bi panel trebalo da bude zakrivljen sa sve četiri strane kako bi uređaj ostavio utisak telefona koji nema standardni metalni okvir i lajsnu.
Pominjana je čak i konstrukcija kod koje bi čitavo kućište izgledalo kao jedan komad stakla. Prema pojedinim procenama, tako dizajniran model mogao bi da košta čak oko 2.060 dolara.
Međutim, analitičar Edison Lee naveo je da su provere unutar Apple lanca dobavljača pokazale veoma mali proizvodni prino ispravnih uređaja sa tako radikalnim dizajnoms, zbog čega je kompanija navodno odustala od potpuno staklenog kućišta za iPhone modele planirane za 2027. godinu.
Problemi se, prema ranijim informacijama, ne odnose samo na konstrukciju kućišta. Razvoj ekrana zakrivljenog sa sve četiri strane navodno je doveo i do deformacije slike uz ivice panela, a takvo rešenje moglo bi negativno da utiče i na maksimalno osvetljenje ekrana.
iPhone za 20. godišnjicu ipak zadržava staklo kao glavni dizajnerski element

Nakon objavljivanja ovog izveštaja, Bloomberg je izneo drugačije informacije. Prema njegovim izvorima, Apple nije odustao od velike promene dizajna zasnovane na staklu.