Angelina Topić u četvrtak od 12.15 počinje učešće na Svjetskom šampionatu u Tokiju.
Državna rekorderka Srbije sa 1,98 metara i aktuelna evropska vicešampionka pokušaće od 12.15 časova po srpskom vremenu da se domogne svog drugog finala na planetarnim prvenstvima na otvorenom.
Debi je imala 2023. godine u Budimpešti, kada je sa preskočenih 1,94 osvojila sedmo mesto. Sada su očekivanja sigurno veća, mada Angelina ove godine nema bolji skok od 1,96 u dvorani i 1,95 na otvorenom. Trenutno zauzima 14. mesto na svetskoj listi za ovu godinu.
Međutim, kada je bilo najvažnije Angelina je pokazala klasu. Stigla je do srebra na šampionatu kontinenta u dvorani u Apeldornu, a osvojila zlatnu medalju na Evropskom šampionatu za mlađe seniore u Bergenu.
Sada je očekuje kvalifikaciona norma od 1,97. Jasno je da će se uopšte teško doći do ove visine i verovatno će za finale biti dovoljno i da se preskoči 1,92 u prvom pokušaju.
Najbolja u svetu ove godine je Australijanka Nikol Olisalegers, koja je u Cirihu preletela 2,04 metra, dok titulu iz Budimpešte brani Ukrajinka Jaroslava Mahučih.
Finale je na programu u nedelju 21. septembra poslednjeg dana šampionata u 12.30 časova.
Sportklub.rs