11. Jula 2023.

Alkaras srušio Beretinija

Karlos Alkaras je ostvario plasman u svoje prvo u četvrtfinale Vimbldona.

Prvi teniser sveta izgubio je početni set, ali je popravio igru i posle 183 minuta pobedio finalistu od pre dve godine, Matea Beretinija, 3:6, 6:3, 6:3, 6:3.

Spasao je Mateo u prvom gemu dve brejk lopte, potom još jednu u sedmom, a onda je u osmom napravio brejk za 5:3.

I potom rutinski koristi drugu set loptu za 6:3 i vođstvo u meču.

Nije se činilo tada da će Alkaras pobediti, ali Španac je pronašao način da rani Italijana.

Napravio je brejk u četvrtom gemu za 3:1 i tu prednost nije propustio, Španac je veoma brzo stigao do 6:3 i izjednačenja u meču.

I nastavio je u istom stilu, kako je njegova igra bivala sve bolja, tako je Rimljanin bio sve neubedljiviji.

Ključ seta bio je dug treći gem u kom je Alkaras iskoristio šestu brejk loptu potom ga je overio, 3:1.

I onda u devetom, koristi treću brejk i set loptu za preokret i 2:1 u setovima.

U četvrtom setu, posle nastavka meča pod krovom na 2:2 u četvtom setu, nije se dugo igralo.

Alkaras je u osmom gemu uspeo da napravi brejk za 5:3 i potom odservira za trijumf, iskoristivši četvrtu meč loptu.