28. Aprila 2024.

Alkaras bolji od Sejbot Vilda

Branilac titule u centru Kaha Mahika je bez previše problema, posle 75 minuta igre pobedio 63. tenisera sveta, Brazilca Ćijaga Sejbot Vilda, 6:3, 6:3.

Tako je Alkaras potvrdio dobru formu na ovom turniru, reklo bi se da je do pobede stigao ekspresno i rutinski, a što je najvažnije nije se preterano dugo ni zadržao na terenu.

Imao je teniser iz Mursije već u početnom gemu priliku da dođe do brejka, ali se Brazilac tada izvukao.

Bilo je jasno da će Alkaras nastaviti da pritiska, i u trećem gemu je bilo tesno, da bi posle 3:3, Alkaras iskoristio šansu.

U tom sedmom gemu je iskoristio drugu brejk loptu u gemu i poveo a 4:3.

U preostala dva gema u setu, Sejbot Vild je dobio samo dva poena, pa je Allaras novim brejkom u devetom gemu posle 36 minuta imao 6:3 i vođstvo u meču.

Osetio je španski tenisr krv, nastavio je da lomi protivnika i lako stigao do brejka u drugom gemu drugog seta, a potom i do potvrde i vođstva od 3:0.

Deluje da se već tada Brazilac predao, Alkaras je nastavio u svom ritmu i u četvrtom gemu drugog seta stigao do duplog brejka za 4:0.

Imao je Alkaras na 5:1 priliku da servisom završi posao, ali pao mu je tonus i Brazilac je to iskoristio da dođe do prvog brejka u meču i smanji na 5:2.

Dobio je Ćijago i naredni gem, ali to je bilo to, Alkaras je dobio naredni za 6:3 i tako završio meč.

Njegov protivnik u osmini finala biće Nemac Jan-Lenard Štruf koji je bio bolji od Francuza Iga Ambera, 7:5, 6:4.