23. Februara 2023.

LE: Ajaks ispao sa Tadićem, a Salcburg bez Pavlovića

Izabranici Žoze Murinja slavili su u revanšu na svom terenu (2:0) i tako anulirali poraz u Austriji pre nedelju dana (1:0).

Tim, za koji je svih 90 minuta odigrao Nemanja Matić, do trijumfa je stigao golovima u prvom poluvremenu.

Strelci su bili Andrea Beloti u 33, odnosno Paulo Dibala u 40. minutu.

Salcburg je bio lišen usluga našeg Strahinje Pavlovića na ovom meču, pošto je suspendovan zbog parnog broja kartona.

Takođe, dalje se plasirao Union Berlin, koji je nakon amsterdamskih 0:0, pobedio Ajaks sa 3:1.

Sve je dobro krenulo za bundesligaša, pošto je Nohe pogodio iz penala u 20. minutu.

Do pauze, zahvaljujući golu Juranovića u 44. minutu, Union je duplirao vođstvo.

Ajaksu je nadu vratio Kudus u 47, ali je samo tri minuta kasnije Deki postavio konačan rezultat.

Kao kapiten, svih 90 minuta, za Ajaks je odigrao Dušan Tadić.

Podsetimo, Mančester junajted je eliminisao Barselonu ukupnm rezultatom 4:3, dok su na meču Rena i Šahtjora u toku produžeci.