4. Aprila 2024.

Rutina Arsenala za povratak na vrh

Fudbaleri Arsenala savladali su Luton rezultatom 2:0 u meču 31. kola Premijer lige i tako se vratili na prvo mesto Premijer lige.

Ekipa Mikela Artete je gostima dozvolila samo jedan udarac u okvir gola, te reklo bi se upisala rutinsku pobedu. Devetu u poslednjih 10 mečeva u elitnom rangu engleskog fudbala, uz tek jedan remi i to onaj u prošlom kolu protiv Mančester sitija.

Oba gola postignuta su u prvih 45 minuta. “Tobdžije” je u prednost doveo Martin Edegor u 24. minutu, da bi Daiči Hašioka neposredno pred kraj prvog poluvremena postigao auto-gol i time olakšao posao Arsenalu u nastavku.

Tri boda za Arsenal znači da sada imaju jedan više od drugoplasiranog Liverpula koji tek treba u četvrtak da odigra svoj meč protiv Šefild junajteda.

Luton je upisao i drugi poraz u nizu i prvi su ispod “crte”, sa tri boda manje od Notingem Foresta koji je u bezbednoj zoni.

U drugom meču dana Brajton i Brentford su odigrali bez pobednika. “Pčelice” su na 15. mestu sa 28 bodova, a “galebovi” na devetoj poziciji sa 43 poena.

Brentford će u sledećem kolu gostovati Aston Vili.