7. Januara 2024.

Sasuolo konačno došao do pobjede

Fudbaleri Sasuola su uspeli da savladaju Fiorentinu na domaćem terenu, rezultatom 1:0 u okviru 19. kola Serija.

Sasuolo je do pobede došao pogotkom u prvom poluvremenu. Ispostavilo se da je on bio dovoljan za sva tri boda.

Ekipa iz Ređio Emilije je uspela da prekin niz od pet utakmica bez pobede, dok je Fiorentina upisala poraz posle tri uzastopna trijumfa.

Fiorentina se nalazi na četvrtom mestu sa 33 boda, dok je Sasuolo 14. sa 19 poena.

Domaća ekipa je odlično ušla u meč i već u devetom minutu došla do prednosti, kada je Markus Pedersen uspešno uposlio Andreu Pinamontija, koji je rutinski savladao Pietra Teračiana za 1:0.

Do kraja prvog dela igre ni jedna od ekipa nije uspela da stvori konkretnu šansu i ugrozi gol rivala.

Sasuolo je sa golom prdnosti otišao na pauzu, a odmah po povratku na teren, mogao je da udvostruči prednost. Mrežu je pogodio Kristijan Torstved, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajda.

Fiorentina je zaigrala mnogo bolje u nastavku i već u 64. minutu mogla do izjednačenja, kada je Đan Marko Ferari neporezno igrao rukom u kaznenom prostoru.

Odgovornost je preuzeo Đakomo Bonaventura, ali je njegov udarac odbranio Andrea Konsilji.

Samo tri minuta kasnije, Lukas Martines je uspeo da zatrese mrežu i donese izjednačenje gostima, ali je i njegov pogodak poništen zbog ofsajda.

Uspeo je do kraja meča da se odbrani Sasuolo i dođe do sva tri boda.

U narednom 20. kolu Serije A, Fiorentina dočekuje Udineze, dok Sasuolo gostuje Juventusu.