31. Decembra 2023.

Olga prelako izgubila – odluka pada u miksu sa Novakom

Olga Danilović nije uspjela da donese pobjedu Srbiji na startu Junajted kupa, pa će o svemu odlučivati miks-dubl.

Nakon što je Novak Đoković savladao Džidžen Džanga u dva seta u okviru grupe E, Olga Danilović je izgubila od Đinven Ženg, takođe sa 2:0 (6:4, 6:2).

Posle sat i tenisa, Srpkinja je relativno lako položila oružje pred 15. igračicom sveta.

Danilović je odlično startovala, brejkom i vođstvom od 2:0 u gemovima. Imala je čak 40:30 u trećem gemu, ali je potom usledio veliki preokret.

Ženg je vezala četiri gema i došla do servisa za osvajanje seta. Tada Olga stiže do dve brejk šanse, ali ih ne koristi i posle tačno sat vremena Kineskinja je osvojila prvi set.

Olga je potom pala u drugom setu, nije uspela da “povuče ručnu” i vrlo brzo izgubila meč.

Ženg je ekspresno napravila dva brejka i brzo došla do 4:0. Danilović je uspela samo da uzme utešni gem i “skine nulu”, ali ništa više od toga.

Odluka će, dakle, pasti u miks-dublu, koji će sa srpske strane činiti Novak Đoković i Olga Danilović, a Kinu će predstavljati Džidžen Džang i Đinven Ženg.

Srpsku reprezentaciju u Australiji, osim novaka i Olge, čine Hamad Međedović, Nikola Ćaćić, Natalija Stevanović i Dejana Radanović