25. Decembra 2023.

Rat Fenera i Galate poslije velikog derbija: Ikardi sa podlivom, Džeko ga proziva za plakanje

Najveća utakmica turskog fudbala završena je bez golova, ali je, očekivano, obilovala uzbuđenjima i incidentima

Fudbaleri Fenerbahčea i Galatasaraja odigrali su nerešeno bez golova (0:0) u utakmici 18. kola tamošnje Superlige.

Duel na stadionu “Šukru Saračoglu” obilovao je tenzijama i incidentima, viđeno je čak 45 faulova, sedam žutih kartona, a čini se da nijedna ekipa nije zadovoljna ovakvim ishodom.

Galatasaraj se nakon susreta oglasio saopštenjem u kojem kritikuje suđenje, osvrćući se na nekoliko situacija.

Prva je “šamar” koji je napadač Mauro Ikardi dobio u kaznenom prostoru rivala tokom prvog poluvremena, a druga je detalj nakon kojeg je zadobio podliv ispod oka.

Posle duela sa čuvarom, Argentinac se zakucao u stativu i ostao mu je modri podsetnik na taj trenutak.

Galata je na društvenim mrežama objavila Ikardijevu fotografiju, uz kritike na račun sudija i čelnike turskog šampionata.

“Oni koji samo žele pravdu za sebe, nastavili su večeras da manipulišu turskim fudbalom. VAR soba i 26 kamera ne vide. Stidimo se u njihovo ime. Treba da bude sramota one koji su turski fudbal doveli do ove tačke”, saopštio je Galatasaraj.

Fenerbahče je ubrzo odgovorio velikom rivalu i ostavio javnosti da presudi da li je bilo penala u toj situaciji, a ubrzo se javio i Edin Džeko.

Kapiten plavo-žutih optužio je drugi klub da pokušava da prevari javnost.

“Ikardi je glavom udario u stativu, a stavili su ga na Instagram i plaču za penalom. Tipično za njih. Sramno”, napisao je Džeko.

Kapiten Srbije Dušan Tadić bio je deo ove vrele atmosfere 69 minuta, kada je umesto njega ušao Džošua King.

Fenerbahče i Galatasaraj su izjednačeni na čelu tabele turske Superlige sa po 44 boda.