17. Decembra 2023.

Barselona se ispromašivala na “Mestalji” i ostala bez pobjede

Fudbaleri Valensije i Barselone remizirali su ne Mestalji (1:1), u meču 17. kola španske LaLige.

Katalonci su se još jednom “okliznuli” u prvenstvu i tako ostali iza vodećeg dvojca, Đirone i Real Madrida.

Valensija ni petu utakmicu zaredom nije stigla do pobede, ali može da bude zadovoljna i bodom u duelu sa favorizovanim rivalom.

“Slepi miševi” su prvi put posle tri godine ostali neporaženi u duelu sa Barselonom.

Barselona je i na ovoj utakmici pravila dosta šansi, ali slabo je išla realizacija.

Mrežu domaćih pogodio je Žoao Feliks u 55. minutu, nakon sjajne akcije De Jonga i Rafinje, zaista mu nije bilo teško da ubaci loptu u mrežu.

Valensija je uzvratila u 70. minutu, kada je Ugo Giljamon prelepim udarcem sa ivice kaznenog prostora savladao Penju.

Barsa je dosta prilika imala, naročito u prvom poluvremenu, međutim, žaliće za onom od Rafinje pri kraju utakmice, kada su se domaći sa gol-linije nekako odbranili.

Imao je Brazilac jedan solidan pokušaj i u dubokoj nadoknadi, ali je njegov udarac završio pored gola. Ubrzo je i Feran Tores ušao u šansu, ali se sapleo, tako da je Valensija izdržala i osvojila bod.

Blaugrana naredni meč igra sa Almerijom, dok će se Valensija sastati sa Rajo Valjekanom.