San Marino je izgubio svih deset utakmica u kvalifikacijama za EP, ali će ove kvalifikacije ući u istoriju najslabije rangirane reprezentacije na svijetu (211).
Naime, San Marino je na utakmici protiv Finske (1:2), golom u 97. minuti iz penala prvi put u istoriji postigao golove na tri uzastopna meča.
Prethodno su tresli mreže protiv Danske i Kazahstana, a u duelu protiv Finaca došli su do podviga koji će teško ponoviti u dogledno vreme.
Do sada su pobedili samo na jednoj utakmicu u svoja 194 susreta u istoriji, a bilo je to 2004. godine protiv Lihtenštajna u prijateljskom susretu kada su slavili 1:0.
San Marino ukupno nije izgubio samo u osam utakmica u svojoj istoriji, a najvažniji rezultat svakako je remi bez golova protiv Turske 1993. godine.
Endi Selva je najbolji strelac reprezentacije San Marina svih vremena sa osam golova u 73 utakmice između 1998. i 2016, dok je Mateo Vitaioli je rekorder po broju nastupa (81).
U kvalifikacijama za EURO 2024, San Marino je bio u grupi H sa Slovenijom, Danskom, Finskom, Kazahstanom i Severnom Irskom.
San Marino has done it again! 3 goals in 3 games! 🇸🇲 pic.twitter.com/Kp8itrv7eb
— Pennant Sports (@PennantSprts) November 20, 2023
B92.