15. Novembra 2023.

Ivanović 3/3 od odlaska iz Zvezde – Baskonija razbila Barselonu

Košarkaši Baskonije zabijležili su i treću pobjedu otkad je klupu preuzeo Duško Ivanović, u trećem meču pod njegovom komandom savladali su Barselonu 94:71.

Pitanje pobednika postavljalo se samo petnaestak minuta.

Prethodno, sa povratkom Ivanovića, Baskijci su savladali Partizan i Olimpijakos, u tesnim završnicama, a u sredu uveče nije bilo ni trunke neizvesnosti.

Podatak da je domaći tim imao vođstvo od 26 poena razlike (55:29) već do poluvremena dovoljno jasno slika odnos snaga dva tima u “Buesa Areni”.

Za sve se pitao samo jedan tim, gosti kao da i nisu došli na utakmicu.

Markus Hauard Kodi Miler-Mekintajer rukovodili su napadima domaćeg tima, prvi je ubacio 16 poena za prvih 20 minuta, drugi 12 u tom periodu i ključno su doprineli više nego ubedljivom izdanju Baskonije.

Nastavak nije doneo bitan pomak u igri gostiju, nije ni kod igrača domaćeg tima bilo posustajanja, pa su do kraja uspešno iskontrolisali meč i priveli ga kraju, bez mnogo trzavica.

Hauard je i u nastavku “rešetao”, meč je završio sa 26 poena (4/11 za tri), u stopu ga je sve vreme pratio Miler-Mekintajer sa 20 (4/6), a u nastavku im se napadački pridružio Čima Moneke – čijih 19 poena je dotuklo Katalonce.

Kod gostiju, bolji od ostalih u drugom porazu ove sezone bili su Laprovitola sa 14 i Da Silva sa 12 poena.