10. Novembra 2023.

Čudesni Luis Suares – “ludnica” u brazilskoj Seriji

Odlaskom iz Evrope pomalo je pao u zaborav, ali Luis Suares u Brazilu pokazuje da je i u 37. godini i dalje klasa.

Dok se najavljuje njegov prelazak u američki Inter Majami kod Lionela Mesija, Urugvajac blista u dresu Gremija.

Šest kola pre kraja brazilske Serije A Suares je postigao het-trik za 20 minuta i doneo Gremiju preokret protiv direktnog konkurenta za titulu, lidera Botafoga za 4:3.

Botafogo je u 47. minutu vodio 3:1 golovima Košte, Žuniora Santoša i Marlona Freitaša, dok je jedini gol za goste postigao Everton Galdino.

Domaći navijači su konačno imali razloga za zadovoljstvo nakon tri uzastopna poraza.

Bili su na korak od pobede protiv konkurenta za titulu, a onda im se dogodio Suares iz najboljih dana.

Čudesni Urugvajac ispalio je “rafal” u 50, 54. i 69. minutu za veliku pobedu Gremija.

Stigao je do 14 golova uz 10 asistencija na 28 utakmica.

Tako je dodatno začinio borbu za titulu u brazilskom prvenstvu koje je trenutno jedno je od dramatičnijih na svetu.

Šest kola do kraja čak šest klubova može da osvoji titulu – Botafogo, Gremio i Palmeiras dele prvu poziciju sa po 59 bodova, Red Bulov Bragantino ima 58, Flamengo 56, a Atletiko Mineiro 54.