7. Novembra 2023.

Liga šampiona: PSŽ u Milanu, “milioneri” čekaju saudijske “milijardere”

Četiri tima sa maksimalnim učinkom mogli bi ove nedelje da potvrde plasman u osminu finala Lige šampiona.

U utorak su na programu mečevi u grupama E, F, G i H, gde bi dva tima mogla da “overe” plasman.

To su Mančester siti u Zvezdinoj Grupi G, te Barselona u Grupi H.

“Građani” imaju “zicer” protiv Jang Bojsa, koji je do sada osvojio samo jedan bod, dok Barsu čeka nešto teži izazov i gostovanje Šahtjoru, doduše u Hamburgu, a ne u Ukrajini.

U Grupi E nas očekuje “vatren” susret Lacija i Fejenorda, koji predvodi tabelu sa bodom više od Atletiko Madrida, koji ne sme da kiksne protiv Seltika na svojoj “Vandi”.

Sve je otvoreno u Grupi F gde lider PSŽ gostuje “fenjerašu” Milanu, dok će u Dortmundu “biti ili ne biti” duel imati domaći “milioneri” iz Borusije i gosti iz Njukasla, kluba u vlasništvu saudijske porodice koja poseduje stotine milijardi dolara.

U sredu “vizu” mogu da da izbore Bajern, kojem na noge u Grupi A stiže Galatasaraj, te Real Madrid, koji čeka Bragu u Grupi C.

To je sjajna situacija za Mančester junajted koji bi u slučaju pobede Bavaraca mogao do druge pozicije, ukoliko slavi u Kopenhagenu.

A Realovoj pobedi nada se Napoli koji bi u slučaju očekivanog trijumfa nad Union Berlinom stigao na korak od osmine finala.

U Grupi B, Sevilja mora da ide na sve ili ništa protiv Arsenala u Londonu, a u istoj situaciji je PSV koji čeka Lans.

U Grupi D Inter će u Salcburgu tražiti treću uzastopnu pobedu za korak ka nokaut fazi, ali Austrijanci imaju ogroman motiv.

S druge strane, Benfika nema šta da izgubi pred gostovanje u San Sebastijanu.

Podijeli vijest na:

Pretplata
Obavijesti o
guest

0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Pregledaj sve komentare