5. Novembra 2023.

Katalonci “pokrali” Sosijedad u finišu meča

U derbiju 12. kola La Lige na stadionu Real arena u duelu Real Sosijedada i Barselone slavili su gosti sa 1:0.

Jedini gol je postigao Ronald Arauho u 94. minutu meča.

Barselona je posle ove pobede došla do 27. boda i nalazi se na trećem mestu, dok je Sosijedad šesti sa 19 bodova.

Real Sosijadad je zapretio preko Andera Baranenčee koji je odapeo projektil u leveu strani gola, ali je Ter Štegen dobro intervenisao. Samo dva minuta kasnije je Munjoz bio blizu da dovede svoj tim u vođstvo, iz blizine je šutirao ka golu i opet je golman Barselone dobro odreagovao.

Posle ove šanse usledio je korner za Sosijedad, gde je u prilici bio Mikel Merino, njegov udarac glavom je otišao pokraj leve stative.

U 16. minutu meča Takeuči Kubo je posle sjajnog pasa izašao ispred Ter Štegena, odlučio je da šutira u desnu stranu gola, ali je golman Barselone prozreo njegovu nameru i ponovo uspeo da spreči Sosijedad da povede u ovom meču.

Da je Ter Štegen bio najbolji fudbaler Barselone u prvom delu igre pokazalo se u 33. minutu kada je zaustavio pokušaj Martina Zubimendija.

Nijednu šansu nisu imali gosti, koji su pred kraj prvog dela igre tražili penal kada su Levandovski i Žoao Feliks.

U drugom delu utakmice nismo videli toliko prilika, Mogao je Real Sosijadad da dobije penal kada je oboren u kaznenom prostoru Mikel Ojarzabal, ali je Havijer Albireloa Rohas posle konsultacija sa VAR ipak odlučio da ne pokaže na belu tačku.

Ander Berenenčea je u 71. minutu oprbao svoj put iz daljine,a iz tog pokušaja je dobio samo korner.

Rafinja je u 75. minutu iz slobodnog udarca pucao iznad prečke.

I onda kada su svi mislili da će se utakmica završiti bez pobednika Ronald Arauho je u 94. minutu glavom loptu poslao u mrežu gola Real Sosijadada i tako na kraju doneo pobedu svom timu.